Canım Anne

Bebeğin Güzel Yüzlü Olması için

Bebeğin Güzel Yüzlü Olması için

bebeğin güzel yüzlü olması için

Hamile kadın 4 ayı doldurduktan sonra devamlı ayva yese doğacak çocuğu güzel olur. Çünkü Peygamberin zamanında çocukların hepsi çirkin doğmuş. Peygamber “Ya Rabbî benim kavmimin çocukları hep çirkin doğuyor” diyor. Allah-û Teâla’da “Onlara söyle hamileliğinin 4 ayını doldurduktan sonra devamlı ayva yesinler çocukları güzel yüzlü doğar” diyor.

Zaten güzel anne babadan güzel çocuk doğar ama bu şekilde de güzel olur yani.

Ayrıca:

Hamile iken kadında çok bulantı olur. Eğer kan-sızsa ve demire ihtiyacı varsa akşamları iki elma ve 100 gr. kuru üzüm yesin ve buna en az 1-2 ay devam eder, o zaman kanını ölçtürür. Eğer 1-2 ayda normale dönmezse yine aynı şekilde bu tedaviye devam eder. Ta ki kandaki demir normal düzeye gelene kadar devam eder. Bulantı zamanında bir bardak kaynamış suya bir kahve kaşığı kuru nane koysun, biraz demlensin ama çok koyu olmasın, koyu olursa bulantı artabilir. Bulantı esnasında elma ve ayva da bulantıyı bastırır.

Resullullah “hamile kadınlara her gün süt içirtirseniz erkek çocuk zeki, kız çocuk fiziksel olarak güzel olur” buyurmaktadır.

Doğacak çocuğun “Lokman sözlü Yusuf yüzlü” olması için hamileliğin her günü 1 tane Yusuf suresi, 1 tane Lokman suresi okunur. Buna imkan bulamayan tek sayı olarak okuyabildiği kadar okur, bunun da ilk dört ay içinde okunması daha evlâdır.

 

Ayva

Kaynak:http://www.feyzdergisi.com/icerik/594/bebeklerin-ve-annenin-beslenmesi-184sayi.html

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın