Canım Anne

Bebeğinizle Oyun Oynama Keyfi

Bebeğinizle Oyun Oynama Keyfi

Bebekler ilk doğduklarında uzunca bir süre sosyal olarak size eşlik edemezler. İlk aylarda bebekler için sosyalleşme neredeyse sadece anneleriyle gerçekleşir. Beslenme ve alt değiştirme dışında kalan zamanda bebekler sadece uyurlar. İlerleyen aylarda bebekler sizi anlamaya ve yavaş yavaş size tepkiler vermeye başlarlar. Zamanla da tepkinin ötesine geçerler ve ebeveynleriyle oyunlar oynamaya başlarlar. Bebeğinizle oyun oynarken hem keyifli zaman geçirin hem de bebeğinizin el becerisini geliştirin.

elbecerisi469598672

Her bebek ilgiden ve oyundan büyük keyif alır. Bebeklerle oyun oynarken bebeğinizin gelişimini de destekleyebilirsiniz. Özellikle bebeğinizin motorik yeteneklerini küçük aylardan itibaren desteklerseniz, bebeğiniz çok daha çabuk bir şekilde kendi başına hareket etmeye başlayacaktır. Bebeğinizin öz bakım becerisini çabuk kazanabilmesi için bebeğinizin el becerisini geliştirin.

elbecerisi671828008

Bebeğinizin el becerisini geliştirmek için, genellikle küçük aylardaki bebekler için üretilmiş olan çeşitli geometrik şekillere sahip oyuncaklardan faydalanabilirsiniz. Bu oyuncaklar sayesinde bebeğiniz hem şekilleri öğrenecektir hem de el becerisi gelişecektir.

El becerisi geliştiren oyuncaklardan birisi de lego oyuncaklarıdır. Özellikle küçük yaş çocukları ve bebekler için üretilmiş olan büyük boyutlu legolar bebeğinizin el becerisini geliştirmek için çok idealdir. Bebeğiniz bu legoları takıp çıkartarak ince motor yeteneklerini geliştirecektir.

elbecerisi569125993

Renkli hamurlar çocukların el becerilerini geliştirmek için çok uygun oyuncaklardır ancak bu hamurlar bebekler için uygun değildir. Özellikle de ellerine aldıkları şeyleri ağızlarına sokma eğilimi yüksek olan küçük bebeklere hamur oyuncaklarını vermek sakıncalı olacaktır. Bebeğinizin nesneleri ağzına sokma eğilimi geçtiği zaman, yani yaklaşık olarak iki buçuk – üç yaşlarına geldiği zaman bebeğinizin hamurla oynamasında bir sakınca kalmayacaktır. Çok çeşitli oyuncaklar kullanarak bebeğinizin el becerisini geliştirin. Bu sayede büyük bir hızla büyümekte olan bebeğinizin gelişimine de katkı sağlamış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi