Canım Anne

bebek elbise anlatımı

bebek elbise anlatımı

Ön
52 ilmek 5,5 mm şiş ile başlanıp 5 mm şiş ile pirinç örgü 17 cm örülür.(27 pirinç sayılır). Eklsiltme yaparken kol tarafından örülüp sonraki ilmekler 2 si bir alınarak devam edilir. Ön pat için 7 ilmek örülür ve 32 ilmek olarak örnek kurulur. Ön başlangıç 5 pirinç 1 ters 2 düz 1 ters 2 düz olarak devam eder. İki düzler 1 er ilmeklik saç örgüsü olacaktır. İlk saç örgüsü 4 sıra sonra yapılır. Devamı 6 sıra ve 4 sırada bir olarak uygulanır. Ön kol uyuğu 2. bükmeden sonra 3-2 olarak yapılır. Yaka oyuğu 6. bükme de 5-3-3-2-2 olarak yapılır. Omuz için 12 ilmek kalır. Tek seferde kapatılır.
Arka
5,5 mm şiş ile 90 ilmek atılıp 5 mm şiş ile 17 cm pirinç örülüp, her iki yanda 5 er ilmek tek örülüp diğer ilmekler çift alınarak büzgü yapılır. ilmek sayısı 50 olur. Kol için bir defada 3 ilmek kesilir. 44 ilmek kalır. Yaka oyuğu 6. bükmeden sonra 4 sıra sonra aşağıdaki gibi uygulanır.
12 omuz – 2-3-10-3-2-12 omuz.
Kol
36 ilmek başlanır. 7 cm sonra 3 cm de bir 3 defa 1 er ilmek arttırılır ve 42 ilmek olur. Kol kesimi için ön kol için 3-2 arka için 2 kesilir. Devamın da 1 er ilmek kesilerek 13 ilmek kalınca bitirilir.
Yaka Pervazı
Ön parçalardan 20 şer ilmek, arkadan 28 ilmek alınarak 68 ilmek 2 sıra pirinç örülüp kesilir.
 

resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik şapka modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi