Canım Anne

Bebek Hirkasi

Bebek Hirkasi

bebek hirka
Yapilisi:Sol Ön: (Giyildigi zaman) Mavi örgü ipligi ile örgü sisine 34(36) ilmek atarak, 6 sira 1/1 lastik örün. 7. siradan itibaren mavi örgü Ipligi Ile 40(46) sira düz örgü örün. Devaminda sirasiyla, 2 sira krem, 2 sira mavi, 16(18) sira krem, 2 sira mavi, 2 sira krem ve 14 sira mavi örgü Ipligi Ile düz örgü örün. Bu arada örgü boyu 1/1 lastikten, 28 cm. 70 sira (31 cm. 78 sira) oldugu zaman ön yaka Için, ön ortasindan her 2. sirada sirasiyla 6-5-3 ve 2 Ilmek keserek örün. Kalan 18(20) Ilmegi bir kerede kesin.
Sag Ön: Sol önde uygulanan islemleri ters uygulayarak örün.
Arka: Mavi örgü ipligi ile örgü sisine 64(68) ilmek atarak, 6 sira 1/1 lastik örün. 7. siradan Itibaren mavi örgü ipligi ile 40(46) sira düz örgü örün. Devaminda sirasiyla, 2 sira krem, 2 sira mavi. 16(18) sira krem, 2 sira mavi, 2 sira krem ve 14 sira mavi örgü Ipligi ile düz örgü örün.
Bu arada örgü boyu 1/1 lastikten Itibaren 29 cm. 72 sira (32 cm. 80 sira) oldugu zaman arka yaka için örgü ortasindan. 20 ilmegi bir kerede kesin. Sag tarafi keserek örün. kalan 18(20) Ilmegi omuz için bir kerede kesin. Ayni islemleri ters uygulayarak, beklemede olan sag tarafi da örün.
Kol: ikisi de ayni sekilde, mavi örgü ipligi ile örülecek. Örgü sisine 40(44) Ilmek atarak. 8 sira düz örfgü örün. 9. siradan Itibaren kol seklini verebilmek Için iki kenardan her 4. sirada 10 kere 1 Ilmek, arttirarak, 48(54) sira düz örgü örün. ilmekleri bir kerede kesin.
Bitirme:
Örgü parçalarini ölçüleriyle sabltleyip, nemli bezle örterek kurumaya birakin.
Omuzlari blrlestlrin. Kollari yerlerine takin. Kol alt ve yan dikisleri birlestiriri. Yaka banti için yaka kenarindan, mavi örgü ipligi Ile esit araliklarda, sag önden 22, arkadan 34 ve sol önden 22 Ilmek alarak, örgü sisine geçirin. Toplam 78 ilmek üzerinden 3 sira ters örgü ve 6 sira 1/1 lastik örerek Ilmekleri bir kerede kesin. Ön ortasinda, etek ucundan yaka baslama noktasina kadar, fermuari gizli dikis ile tutturun. Sol önde krem örgü uziirinn ma ; orgu Ipligi ile. hirka sahibinin Isim ve soyisim bas harflerini, basit nakis igne teknikleri Ile Isleyin. Arkada ve sag önde etek ucundaki mavi örgü üzerine, modelde oldugu gibi verilen renkleri kullanarak, basit nakis Igne teknikleri ile yelken motifini isleyin.

resimlere tiklayarak büyük hallerini görebilirsiniz
bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik sapka modelleriBebek Hirkasi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
DMCA.com Protection Status