Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalıdır?

Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalıdır?

Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı?

Bebeklerin cildi yetişkinlerin cildine göre daha hassastır. Bu yüzden bebeklerin kıyafetlerini yıkarken daha özenli ve dikkatli olmanız gereklidir. Bebek kıyafetlerini yıkarken kullanılan deterjanlar ve yumuşatıcılar bebeklerin tenine uygun, anti bakteriyel özellikte ve içerisinde alkol paraben bulundurmayan, bitkisel ürünler olmalıdır. Bebeklerin cildi çok hassas olduğu için kullanacağınız deterjan ve yumuşatıcılar bebeğinizin cildinde tahriş veya alerjiye sebep olabilir. Bunun için bebeğinizin kıyafetlerini doğru bir şekilde yıkamak oldukça önemlidir.

bebek-kiyafetleri-nasil-yikanmalidir

Bebek kıyafeti yıkarken dikkat edilmesi gereken püf noktaları ise şunlardır;

  • Bebeğinizin ağır lekeli kıyafetlerini makinede yıkayabilir, daha hafif kir olanları ise elinizde yıkayabilirsiniz.
  • Bebeğinizin kıyafetlerinizi kendi kıyafetleriniz ile beraber değil, ayrı olarak yıkamalısınız. Bebeğinizin kıyafetlerinin kiri, lekeleri ile sizinkiler aynı değildir. Bebeğinizin hassas cildinin zarar görmemesi için mutlaka bebeğinizin kıyafetlerini ayrı yıkayınız.
  • Bebeğinizin çamaşırlarını yıkarken kullandığınız deterjan ve yumuşatıcıyı kimyasal içerikli olanlardan seçmemeli, doğal bitkisel temizli ürünlerini tercih etmelisiniz.
  • Bebeğinizin kıyafetlerini düşük sıcaklıktaki su ile yıkayınız. Böylelikle hem renkleri solmaz hem de bakteriler yok olmuş olur.
  • Mikrop ve bakterilerin çoğalması ve yayılmasını engellemek için bebeğinizin kirli olan kıyafetlerini uzun süre bekletmeyiniz. Kısa sürede yıkayarak temizleyiniz.
  • Çamaşırları bol su ile durulayınız. Deterjan kalıntısının kalmamasına özen gösteriniz.
  • Bakterilerden arınması için kuruduktan sonra ütüleyebilirsiniz.

bebek-kiyafetleri-nasil-yikanmalidir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ