Bebek Örgü Battaniye Modelleri

Bebek Örgü Battaniye Modelleri

Yapması keyifli kullanması keyifli birbirinden güzel Bebek Örgü Battaniye Modelleri vardır. Bu güzel örgü battaniyeleri bebeklerinize yapabileceğiniz gibi, aynı zamanda eş dostun çocuklarına da hediye örebilirsiniz.

 

Renk ve tasarımlarında kendi hayal gücünüzle ufak değişiklikler yaparak isterseniz kendi Bebek Örgü Battaniye Modellerinizi meydana çıkarabilirsiniz. Sizlere sunacağımız güzel yelek modelleri sizlere hem fikir verebilir hem de örmek isteğinizi seçebileceksiniz.

Örnek battaniyemiz ilki kız ve erkek çocukları için Örgü Bebek Battaniyesi Motifi tarif edelim.

Battaniyemizi örmeye ben gri, mavi ve pembe seçtim rengi, siz isteğiniz renkte yapabilirisiniz. Gri yün ile 5 zincir çekilip kapatarak başlıyoruz örmeye.16 tane ikili tırabzan yapılır.

2.sırada her ilmeğe çift batarak 2′li tırabzan yapılır. Aynısından 1yuvarlak daha yapılıp, 4 ilmekten birbirine dikilerek tutturulur.

Şimdi mavi yünümüze geçiyoruz. Mavi yün ile 3 zincir çekilip sık iğneyle tutturacaksınız  8 kafes yapacaksınız. Diğer yuvarlak parçaya geçmek için de 3 zincir çekilir.

  1. sırada, yaptığımız yuvarlağın çevresindeki kafeslerin ikisine 4′er tane 2′li tırabzan yapılır.3. kafese 4 tane ikili tırabzan yapılır.3 zincir çekilip, aynı kafese 4 adet daha ikili tırabzan yapılıp, köşe oluşturulur. Takip eden iki kafese de 4 tane ikili tırabzan yapılıp, ondan sonraki kafese 4 tane ikili tırabzan yapılıp 3 zincir çekilir. 4 tane daha ikili tırabzan yapılır. Bu şekilde yuvarlakların etrafı dönülüp, dikdörtgen form verilir. Bu şekilde köşelerde arttırarak,4 sıra yapılır. Kurdeleyi ve yaptığımız gözler takılır. Bir küçük, iki tanede büyük ponpon yapılır.

Kulaklar için pembe iple 7 zincir çekilip. İlk ilmeğe sık iğne, 5  ilmeğe de ikili tırabzan son ilmeğe sık iğne yapılır. Dönüp aynı işlem tekrarlanır. Etrafı gri iple sık iğne yapılır ve dikilir. Bir metreye bir metrelik battaniye için 35 adet motife ihtiyaç olur.

 

Bebek veya çocuk battaniyesi örmek istiyorsanız bu Bebek Örgü Battaniye Modelleri tam size göre. Bebek battaniyesi örmek seçerken zorlanıyorsanız bizim örneklerimizden faydalanabilirisiniz. En güzel modelleri bir araya getirdik. Madem bu kadar model bir araya getirildi sizde örmeye başlayabilirsiniz. Bebeklerinizi sımsıcak ördüğünüz battaniyeyle sarabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ