Bebek Şampuanı Nasıl Seçilir?

Bebek Şampuanı Nasıl Seçilir?

Bebek Şampuanı Nasıl Seçilir?

Bebek şampuanı bebek bakım ürünleri arasından en çok kullanılan üründür. Bunun içinde bakım ürünlerini alırken en çok dikkat etmeniz gereken şampuan seçimidir. Bebeklerin cildi yetişkinlere göre daha narin ve hassastır. Bu yüzden de şampuan seçerken ekstra dikkat gerekir. Bebeğinizin narin cildi ile uyum sağlayacak ürünleri seçmeniz en doğrusu olacaktır. Bebeğiniz için seçeceğiniz şampuan bebeklere özel olarak üretilen ürünlerden biri olmalıdır. Aksi halde bebeğinizin cildi tahriş olur, gözleri yanar ve olumsuz etkilenir.

Bazı bebekler aşırı hassas bir cilde sahip oldukları için çok çabuk alerji olabilirler. Bunun içinde kullanacağınız bebek şampuanını önce teninde deneyiniz ve 2 gün bekleyiniz. Alerjik reaksiyon göstermez ise devam ediniz.

bebek-sampuani-nasil-secilir

  Bebek şampuanı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

  • Bebek şampuanı seçerken en önce dikkat etmeniz gereken nokta elbette ki içinde sabun ve deterjan miktarının en az olanını seçmektir.
  • Göz yakmayan bebek şampuanlarını tercih etmelisiniz.
  • İçerisinde koku ve boya maddesi olmayan şampuanlar daha güvenilirdir.
  • Şampuan tercih ederken ebeveynler köpüren şampuanlardan yana olmaktadır. Ancak bu düşünce oldukça yanlıştır. Bebek şampuanlarının az köpüreni makbuldür. Çünkü bir şampuan ne kadar çok köpürürse o kadar çok deterjan barındırıyor demektir.
  • Şampuan seçerken Ph derecesinin 7,5 olmasına özen gösteriniz.
  • Doğal ve bitkisel şampuanları tercih ediniz.

bebek-sampuani-nasil-secilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ