Reklam

Bebek Yelekleri Örgü Modelleri

Reklam
Reklam

Örgü işi, tığ işi ve dantel olmak üzere kış günleri için sıcak tutacak hem erkek hem de kız bebekler için Bebek Yelekleri Örgü Modelleri paylaşmak istedik.

Bebek doğmadan hazırlıklar başlar. Özellikle kış aylarındaki doğumlara hazırlık daha çok olur. Üşümesin sıcacık olsun diye renk renk renkli ve Bebek Yelekleri Örgü Modelleri araştırılır ve örülmeye başlanır.

Bizde size yardımcı olmak adına Tığ İşi Örgü Bebek Yeleği modelinin örülüşüne bir örnek sunalım.

50 zincir çekin. Zincirin üzerine 47 sık iğne yapın. Diğer sırada 10 artırarak 57 sık iğne, diğer sırada yine 10 artır 67 sık iğne yapınız. Diğer sırada 77 sık iğne yapın. Diğer sırada 87 sık iğne yapın. Diğer sırada 97 sık iğne yapın. Bu şekilde altı sıra olarak sık iğne çalışınız.
Kol yerleri belirlenir ve de  işaretlenerek örgü ön ve arka birlikte örülmeli. Fıstık örneği de yapabilirsiniz. İsterseniz kendinizin de istediğiniz bir başka örnek de koyabilirsiniz.
Örgünün bir başından başlayın belirlediğiniz bir başka yerden başlayarak bir başka boşluğa tığınıza ipi dolayın batın ve çıkarınız.İpi uzatın ama örmeyin ve  tekrar aynı yere batın sonra yine çıkarın, uzatın ve şimdi ikisini birden örün bir fıstık oluşturunuz.2 zincir çekin ve yine aynı boşluğa batarak 2 kere dolayıp örmeden batın ve çıkarın ve 2’sini birden örün 2.fıstık örneği oluşmuş olur böylelikle.2 zincir çekip aynı şekilde fıstıkları oluşturunuz.bir tarafın yanı için 4 diğer yanı için 4 arkası içinde 11 ilmek ortalaması ile 19 tane sütün şeklinde örülerek istediğiniz boya gelene kadar örünüz.Biz9 sıra ördük,tercih sizin.Kollarda bedeni başladığınız gibi 6 sütün halinde 7 sıra olarak örünüz.Bittikten sonra ise etek uçlarına ve yaka çevresine lastik görüntüsü vermek için sık iğne gidin ve de bu şekilde yeleği bitirin.

Bebekler sıcaklar içinde üşümeden hastalanmadan Bebek Yelekleri Örgü Modellerimizle kışın mutlu ve huzurlu geçirecekler.

Sonrakini düzenle 6 Ocak 2021 10:30 pm

Reklam
Paylaş

Rasgele Konular

  • Tığ İşi

Tığ İşi Saç Bandı Modelleri

Giydiğimiz kıyafetler kadar onlara… Devamını oku

1 gün önce
  • Atkı Örgü Modelleri

Değişik Bayan Atkıları

Kış aylarının gelmesiyle beraber… Devamını oku

1 gün önce
  • Örgü Şapka ve Bere Modelleri

El Örgüsü Şapka Modelleri

Soğuk kış günlerinin gelmesiyle… Devamını oku

1 gün önce
  • Çanta
  • Çantalar

Tığ İşi Çanta Yapımı

Çantalar kadınların olmazsa olmaz… Devamını oku

2 gün önce
Reklam

Bu web sitesi çerez kullanmaktadır.