Reklam

Bebekler İçin Örgü Yelek

Reklam
Reklam

Bebeklerimiz bizler için dünyanın en değerli ve kıymetli varlıklarıdır. Onlar için bir şeyler yapmak hepimiz için en güzel duygulardan biridir ve eminim ki paha biçilemez. Yelek ise bebeklerimizin genel olarak üstünden çıkarttırmadığımız her mevsimde kullanabileceğimiz pratik kıyafetlerden biridir. Binlerce yelek modeli arasından sizler için en şık ve en kolayını bulmaya çalıştık ve sizlerin de bebeklerinize giydirmekten hoşlanacağını düşündüğümüz bebekler için kolay örgü yeleğin yapılışını anlatma kararı aldık.

Bebekler için kolay örgü yeleğin yapımında ilk olarak bir yumak koton bir ipe ve 4,5 numaralı bir şişe ihtiyacımız var. İlk başta yeleğin arka kısmını örmeye başlıyoruz ve başlangıç için 64 ilmek atıyoruz,42 diş haraşo örüyoruz. Burada kol oyuntusu yaratmamız gerektiğinden her iki taraftan önce 3 ilmek sonra 1 ilmek kesiyoruz. Sonrasında 16 diş haraşoyla devam ediyoruz ve örgüyü keserek kapatıyoruz. Yeleğimizin arkasını bitiriyoruz. Şimdi yeleğin önüyle işe devam ediyoruz. Önü için 44 ilmekle başlıyoruz ve arkası için yaptığımız gibi 42 diş yeniden haraşo örüyoruz. Kol oyuntusu yaratmak için ilk 3 ilmek kesiyoruz sonraki sırasında 1 ilmek kesiyoruz. Yaka içinse her sıra başında 1 ilmek kesmemiz gerekiyor. Geriye 22 ilmek kalınca ilmekleri kapatıyoruz. Diğer ön parçada 4 tane ilik açıyoruz ve arkayla önü birbirine dikiyoruz. Kenarlarına farklı renkte iplerle çırpma dikişi yapabiliriz.

Bebeklerimiz için kolay örgü yeleğin yapılışını sizlerle adım adım paylaştık. Yeni doğum yapan birini ziyarete giderken ya da kendi bebeğiniz için bir şeyler yapmak istediğiniz zamanlarda yapabileceğiniz ve her zaman kullanabileceğiniz pratik bir yelek yapımıdır. En az zamanınızı alıp en güzel yeleği yapmak için uğraştık. Sizin de bu örgüyü örerken zevk alacağınızı umuyoruz ve bebeklerinize iyi günlerde güzel şekilde giydirmenizi diliyoruz. Sizle paylaştığımız yelek için farklı süslemelerden yararlanarak daha kendi zevkinize uygun bir güzellik yaratabilirsiniz. Kendi zevkinizi katarak değiştirmek sizin elinizdeyken en güzel yeleği yapacağınızdan eminiz. Cinsiyet fark etmeksizin rahatlıkla giydirebileceğiniz bu yelek modelini güzel günlerde kullanın.

Sonrakini düzenle 21 Eylül 2015 3:41 pm

Reklam
Paylaş

Rasgele Konular

  • Örgü Patik Modelleri

Pembe kız bebek patik yapılışı

Pembe kız bebek patik… Devamını oku

2 gün önce
  • Tığ İşi

Tığ işi çok amaçlı örgü modeli yapımı

Tığ işi çok amaçlı… Devamını oku

2 gün önce
  • Örgü Modelleri

Yazlık genç bayan örgü yelek modelleri (hepsi çok güzel)

Yaz aylarında serin gecelerde… Devamını oku

2 gün önce
  • Çanta
  • Çantalar

Kışlık Çanta Modelleri

Örgü bizim için önemli… Devamını oku

2 gün önce
Reklam

Bu web sitesi çerez kullanmaktadır.