Bebeklerde Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bebeklerde Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bebeklerde Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bebeklerde boğaz ağrısı en sık rastlanan rahatsızlıklardan biridir. Ani hava değişimleri, beslenme alışkanlıkları, bağışıklığın düşmesi, mevsim değişikliği, soğuk algınlığı, bademcik etrafında apse, viral faranjit gibi pek çok sebebe bağlı olabilmektedir. Boğaz ağrısı ile karşı karşıya kaldığınızda hemen antibiyotiklere sarılmak yerine doğal ürünleri, gıdaları, çayları kullanarak kısa sürede atlatabilirsiniz.

 

Bebeklerde boğaz ağrısına iyi gelen doğal ve bitkisel yöntemler

  • Bebeğinizin boğaz ağrısının geçmesinin en kolay yolu boğazını sıcak tutmaktan geçmektedir. Ağrıyı azaltmak için tülbendi hafifçe boğazına sarabilirsiniz.
  • Havayı nemlendirmek bebeğinizin boğaz ağrısına iyi gelecek, hafifletecektir. Bunun içinde odada buhar makinesi kullanabilirsiniz.
  • Bebeğiniz hala anne sütü ile besleniybebeklerde-bogaz-agrisina-ne-iyi-gelirorsa gün içinde daha sık emzirin. Süt bebeğinizin boğazlarını yumuşattığı için ağrıyı azaltacaktır. Aynı zamanda da bağışıklığının kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır. Eğer bebeğiniz ek gıdaya geçmiş ise de taze sıkılmış meyve suyu ve bol bol su içiriniz.
  • Bebeklerde görülen boğaz ağrısını azaltmak için limondan faydalanabilirsiniz. Bir bardak suyun içine birkaç damla limon suyu damlatıp çok az şeker ilave ederek bebeğinize veriniz.
  • Nane yağı boğaz ağrılarına iyi gelen en iyi yöntemlerden biridir. Nane yağı ile bebeğinizin göğsüne ve sırtına masaj yapınız.
  • Bebeğinizin dinlenmesini sağlayın. Dinlenmesi onun daha çabuk iyileşmesini sağlayacaktır.

bebeklerde-bogaz-agrisina-ne-iyi-gelir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ