Beslenme Uzmanlarının ve Diyetisyenlerin Asla Tüketmediği Yiyecekler

Beslenme Uzmanlarının ve Diyetisyenlerin Asla Tüketmediği Yiyecekler

Sağlıklı bir yaşam için nasıl beslenilmesi gerektiği hakkında uzmanların ve diyetisyenlerin asla tüketmediği yiyecekleri derledik.

Çoğu beslenme uzmanı ve diyetisten hangi besinlerin yararlı, hangilerinin zararlı olduğunu bildiği için hastalarına buna göre beslenme listeleri vermektedir. Hastaları kadar kendileri de beslenmelerine dikkat etmek zorundadır. Çünkü hastalar karşılarında sağlıklı bir beslenme uzmanı veya diyetisyen görmez ise onlara olan güveni de kaybolur.

Bir beslenme uzmanına gitmek istemiyor veya kendi beslenme düzeninizi oluşturmak istiyorsanız uzmanların yemedikleri, dikkat ettikleri konuları uygulayabilirsiniz. Sağlıklı ve uzun bir hayat için uzmanların görüşlerini dikkate almalı, onların uyguladıkları metotları ve yemedikleri yiyecekleri sizinde yememeniz gerekir. Tabi ki beslenme düzeninizde var olan hastalıklarınıza göre hareket etmeniz lazımdır. Aşağıda yer alan beslenme uzmanlarının ve diyetisyenlerin asla tüketmediği yiyecekleri sizde hayatınızda çıkarıp daha sağlıklı olabilirsiniz.

Beslenme Uzmanlarının ve Diyetisyenlerin Asla Tüketmediği Yiyecekler

  • Şekerin fazlasından uzak durun. Çoğu beslenme uzmanı günlük şeker ihtiyacını sebze ve meyvelerin içerisinde bulunan şekerden karşılıyor. Sizde şekeri hayatınızdan çıkarıp daha sağlıklı olabilirsiniz.
  • Yapay tatlandırıcılar özellikle diyet yapanların sıkça kullandığı bir besin. Ama beslenme uzmanları ve diyetisyenler yapay tatlandırıcıyı kullanmamaya tercih ediyor.
  • Salam, sosis, sucuk vb. İşlenmiş et ürünlerini uzmanlar asla tüketmiyor. Bu besinler hem sağlık açısından tehlikeli hem de kilo almaya yol açıyor.
  • Margarin de asla tüketilmeyen yağlardan biri. Margarin yerine tereyağı veya zeytinyağı tüketmelisiniz.
  • Özellikle çalışan kişilerin sıkça tükettiği dondurulmuş gıdalafı uzmanlar asla tüketmiyor.
  • Zararsız gibi görünen meyve sularının içerisinde bulunan kimyasal koruyucular ve yüksek şeker oranı nedeniyle uzmanlar bu tür içeçekleri asla tüketmiyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ