Beyaz Ayakkabılar Nasıl Temizlenmeli ?

Beyaz Ayakkabılar Nasıl Temizlenmeli ?

Havaların ısınmasıyla birlikte çoğu kişinin ayağında görmeye başladığımız beyaz ayakkabılar zamansız bir trende sahiptir. Sıcak havalarda sıkça kullanılan beyaz ayakkabılar renginden dolayı kolayca kirlenir ve temizlenmesi uğraş ister.
Beyaz ayakkabılar bahar ve yaz aylarında her yıl mutlaka trend olup çoğu kişi tarafından kullanılan. Kot pantolon ve yazlık elbiseler ile oldukça uyumlu olan beyaz ayakkabıların temizlenmesi sanıldığı kadar zorlu değildir. Doğru yöntemler ile beyaz ayakkabılarınızı kolayca temizleyip ilk günkü gibi yeni görünmesini sağlayabilirsiniz. Beyaz ayakkabıları temizleme yöntemleri;

Diş Macunuyla Temizleme

Diş macunu diş haricinde birçok alanda temizlenmektedir. Diş macunu ile beyaz ayakkabılarınızı tertemiz yapabilirsiniz. İlk önce ayakkabınızı nemli bir bezle temizleyin. Daha sonra bir miktar diş macununu yumuşak dokulu bir beze koyup ayakkabınızı tekrar silin. Daha sonra yine nemli bir bez ile üzerinden geçin. Temizleme işlemi işte bu kadar. Artık ayakkabılarınız ilk günkü gibi bembeyaz görünecek.

https://www.youtube.com/watch?v=-sUGXYZongY

Beyaz Sirke ve Karbonatla Temizleme

Beyaz sirke son zamanlarda kadınlar arasında temizlikte kullanılan oldukça popüler bir ürün haline geldi. Beyaz ayakkabınızı temizlemeden önce ıslak mendil ya da nemli bir bez yardımı ile silin. Daha sonra çeyrek fincan karbonat üzerine yarım fincan beyaz sirke ekleyin. Bu karışımı diş fırçası yardımı ile ayakkabınızı sürüp temizlemeye başlayın. Diş fırçasının çok fazla sert olmamasına özen gösterin. Ayrıca ayakkabıyı diş fırçası ile temizlerken çok sert hareketler ile temizlemeye çalışmayın. Yoksa ayakkabınızın yapısı zarar görebilir. Ayakkabınızı bu karışım ile temizledikten sonra durulama işlemi yapıp kurumaya bırakın. Karbonat ve sirkenin ayak kokusu olma özelliği de vardır. Ayakkabınızın içini de bu karışımla temizlerseniz kötü kokular yok olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ