Bir Haftasonu Gezintisi: Sapanca

Bir Haftasonu Gezintisi: Sapanca

  Şehrin o yoğunluğundan, kalabalığından, trafiğinden sıkılmışsanız eğer hafta sonunuz için harika bir fikir sunacağız. Sapanca doğal güzellikleri ve mis gibi havası ile sizi beklemektedir. Hafta sonlarından buraya giderek keyifli ve etkili bir zaman geçirebilirsiniz. Yaz kış her mevsim rahatlıkla tercih edebileceğiniz doğa harikası bu yere mutlaka sizde bir hafta sonu gidip ziyaret etmeli ve güzelliklerinin farkında olmalısınız.

Bütün bir haftanın yorgunluğunu, stresini atmak, ailece keyifli bir zaman geçirmek, şehrin o gürültüsünden kurtulmak herkesin hakkıdır. Hafta sonu molaları için ise Sapanca oldukça uygun bir yerdir.

  Sapanca gölü kenarında kısa bir yürüyüş yaparak temiz havanın tadına varabilirsiniz. Güzel kahvaltılar yapabileceğiniz müthiş bir yerdir. Bu yüzden hafta sonu kahvaltılarınız için en ideal yerlerden biridir. Kahvaltının ardından göl kenarında yürüyüş yapabileceğiniz gibi aynı zamanda bisiklet kiralayıp, binebilirsiniz. Bu doğa harikası yerin tadını çıkarabilirsiniz.

Sapanca’nın bilinen bir beldesi olan Maşukiye’ye uğramadan dönmeyiniz. Görülmesi gereken güzel bir yer olduğunu zaten gittiğiniz de anlayacaksınız. Meşhur alabalıklarından yiyebilir, beldeyi gezebilirsiniz.

Yine Sapanca yanındaki Kırkpınar beldesine de gidip gezebilirsiniz. Orman havasını içinize çekebilir, temiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Özellikle de kış aylarından birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapan Kartepe’ye gidebilir keyifli bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Kış sporları yapabilir, kayak yapabilirsiniz. Kışın da ayrı bir güzel olan bu doğa harikası yerleri gezerek tüm haftanın yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

Sapanca aynı zamanda yaylaları ile de meşhur bir yerdir. Mevsiminde giderek yayla havasını soluyabilir ve doğa ile içe içe bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Şehrin o gürültülü ve kirli havasından kurtularak rahat bir nefes almak, ailece vakit geçirmek için Sapanca sizinde gidebileceğiniz yerlerin başında gelebilir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ