Bitki Çayları ve Faydaları

Bitki Çayları ve Faydaları

Birçok hastalığın çözümü doğada gizlidir. Sizlerde bitkilerin gücünden yararlanarak daha sağlıklı bir hayat yaşayabilir ve çeşitli sorun, hastalıklarınız ile daha kolay mücadele ederek kurtulabilirsiniz.

Şimdi sizler için bazı bitkilerin faydaları konusunda püf noktaları vereceğiz.

Bitki çayları ve faydaları:

. Melisa bitkisinin yaprakları ile yapılan çayın birçok faydası bulunmaktadır. Sinirleri yatıştırıcı, gaz söktürücü ve antiseptik görevi görmektedir.

. Limon çayı ise içinde bulunan A, B, C ve D vitaminleri sayesinde bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, direnci artırır. Kalbi ferahlatır, böbreklerdeki tıkanıkları giderir, boğaz enfeksiyon ve ağrılarına, öksürüğe iyi gelir.

. Mersin çayı ise astım, bronşit gibi nefes darlığı çeken kişilere oldukça iyi gelmektedir. Bu sorunlar ile karşı karşıya kalan kişiler tedavilerinin yanı sıra bu çayı da içerek oldukça rahatlayabilirler.

. Nane çayı ise birçok faydası bulunmaktadır. Sakinleştirici, gaz söktürücü ve bulantıyı giderici etkiye sahiptir.

. Papatya çayı ise papatyanın çiçeğinin tam açmadan kurutularak demlenmesi ile oluşmaktadır. Birçok faydası bulunmaktadır. İdrar çoğaltıcı, iştah açıcı, rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi vardır. Aynı zamanda ise adet düzensizliği gibi sorunlar yaşayanlar da kullanarak adet söktürücü olarak da faydasından faydalanabilirler.

. Elma çayı besin değeri olarak oldukça yüksektir. Aynı zamanda boğaz enfeksiyonu, öksürük gibi sorunlar ile karşı karşıya kalanlar kullanarak bu sorun ve şikayetlerini en aza indirebilirler. Nefes darlığı ve kalp hastalıklarına karşı koruyucu etkisi vardır. Bağırsakları temizler, karaciğeri besler ve sinirleri sakinleştirir.

. Isırgan otu çayı ise birçok faydası ile insan sağlığına oldukça faydalı bitki çaylarının başında gelmektedir. Toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır. Kalbe faydalıdır ve hastalıklara karşı koruyucu etkisi vardır.

Sitemizde şifa bulmanız dileğiyle..

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ