Bitkisel Sabunların Yararları

Bitkisel sabunlar her bitkisel ürün gibi, hem şifa niletliğinde, hem de bakım için kullanılır. Dolayısıyla; hangisinin neye iyi geldiğini öğrenmemiz bize her açıdan fayda sağlayacaktır.

-Argan Sabunu: İçinde bulunan E vitamini antioksidan özelliktedir. Saçın zarar görmesini görülür oranda engeller. Örneğin; saç derisindeki kan dolaşımına yardımcı olur. Bir çok saç bakım ürününde argan yağı kullanılmaktadır. Cilde de çok faydalıdır, kurumaya karşı korur. Cildin yaşlanmasına karşı savaşır, erken yaşlanmanın önüne geçer.

bitkisel-sabunlarin-yararlari-5

-Acıbadem Sabunu: Çatlak ciltlere iyi gelir. Kuru ciltler için özellikle önerilir. Saç dökülmesini önler.

-Kuşburnu Sabunu: El, yüz ve vücut için kullanılabilir. Hem yağlı hem kuru ciltler için uygundur. Yağlı ciltlerde 15-20 dakika bekletilmeli ve durulanmalıdır. Kuru ve normal ciltlerde ise, durulanmadan bekletilebilir. Yüz için günde bir kez, el ve vücut için ise daha fazla uygulayabilirsiniz.

bitkisel-sabunlarin-yararlari-4

-Kükürt Sabunu: Eskiden ergenlik zamanımızda sivilce oluşumunu engellemek için kullandığımız bu sabun oldukça faydalıdır. Düzenli kullanırsanız sivilcelerinizi kurutur ve kısa zamanda yok eder. Ciltteki ölü tabakayı alır. Kuru cilt tipine sahip olanlar kullanmamalıdır.

bitkisel-sabunlarin-yararlari-3

-Papatya Sabunu: İltihaplara iyi gelir. Cildi parlatır. Deri dökülmesine ve egzama kaşıntılarına iyi gelir. Aynı zamanda ağrı kesici özelliği de vardır.

-Aloevera Sabunu: Hem siyah noktalar üzerinde, hem de sivilceler üzerinde etkili bir sabundur. Cilt lekelerini gidermekle kalmayıp; cildi pürüzsüzleştirir, nemlendirir. Sedef ve egzama hastalığına iyi gelir.

-Salyangoz Özlü Sabun: Cildi pürüzsüzleştirir. Kan dolaşımını hızlandırır. Kırışıklıkları yok eder. Cildi canlandırır, sıkılaşmasında ve pürüzsüzleşmesinde yarar sağlar.

bitkisel-sabunlarin-yararlari-2

-Fesleğen Sabunu: Cilt tazeliğini korur, sivilcelerin yok olmasını sağlar. Selülit sıkıntısına çözüm niteliğindedir.

-Isırgan Otu Sabunu: Saç dökülmesine iyi gelir. Tırnak kırılmasını engeller. Selülit, kırışıklık ve egzamaya iyi gelir.

bitkisel-sabunlarin-yararlari-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ