Boğaz Ağrısı ve Yutkunamamaya Ne İyi Gelir ?

Boğaz Ağrısı ve Yutkunamamaya Ne İyi Gelir ?

Havaların soğuması ile birlikte ortaya çıkan boğaz ağrısı ve yutkunamama hastalığına ne iyi gelir, nasıl tedavi edilir içeriğimizden bulabilirsiniz.

Soğuk havalar yavaş yavaş etkisini hissettirmeye başladı. Daha havalar tam olarak tam olarak soğumadan boğaz hastalıkları sorunları da ortaya çıktı. Soğuk havalarda en yaygın görülen sorunlardan biri olan yutkunamama, boğaz enfeksiyonları, öksürme ve boğaz iltihabı sorununa evde yapacağınız doğal tarifler ile çözüm bulabilirsiniz. Aşağıda yer alan doğal tarifleri ve uygulamaları deneyerek boğaz ağrısı sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Aşağıda yer alan tarifler ve uygulamalar tamamen doğal olup herhangi bir başka hastalığınız var ise uzmanınıza mutlaka danışın.

Boğaz Ağrısı ve Yutkunamamaya Ne İyi Gelir ?

  • Bir cezve içerisine bir yemek kaşığı zeytinyağını ve bir adet aspirini ekleyip ocağın üzerinde ısıtın. Çok fazla ısıtmamaya özen gösterin. Ağzınızı yakmayacak şekilde ısıttıktan sonra gargara yaparken gibi boğazınızda dolandırın. Karışımı yutmadan daha sonra tükürüp ağzınızı temiz su ile çalkalayın. Bu uygulama sayesinde boğaz ve diş ağrılarınız hafifleyecektir.
  • Çoğu alanda kullanılan elma sirkesini boğazı temizlemek ve yumuşatmak amacıyla da kullanabilirsiniz. Bir bardak ılık su içerisine bir tatlı kaşığı sirke, biraz limon ve 1 çay kaşığı balı karıştırın. Daha sonra bu karışımı günde 2-3 bardak tüketin. Karışım sayesinde boğaz ağrılarınız hafifleyecek ve yutkunamama sorununuz çözülecektir.
  • Sıcak süt içerisine bir miktar balı karıştırıp için. Her sabah ve uyumadan önce ballı süt içerek boğaz ağrınızı azaltabilirsiniz. Ayrıca boğazınız yumaşayacağı için yutkunma sorunu da çözülecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=ZkH-uQCemMg

https://www.youtube.com/watch?v=YMI5lGg2irM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ