Canım Anne

bogazli erkek kazak anlatimi


Yapilisi:Arka : Örgü sisine 126 ilmek atarak, 17 sira çift lastik örün. 18. sirada çift lastik örün, ayni zamanda esit araliklarla 10 adet ilmek artlinn.
19. sira basinda 1 ilmegi ters örgü örün. 2. ilmeklen itibaren, verilen motif semasini takip ederek, semanin 14-20 ilmeklerini 5 kez tekrarlayarak, uygulayin. Devaminda semanin 1-64 ilmeklerini bir kez uygulayin. 65. ilmekten itibaren semanin 45-51 ilmeklerini 5 kez tekrarlayarak uygulayin. Kalan 1 ilmegi ters örgü örün. Sonraki siralar motif semasini ayni sekilde uygulayarak, 107 sira örün. (Motif ayni sekilde örgü sonuna kadar devam edecek).
108. sirada reglan kol kesimi için iki kenardan 1 kere 7’ser ilmek keserek 2 sira örün. 110. sira basinda ilk 5 ilmegi oldugu gibi (Motife devam ederek) örün. Siradaki 2 ilmegi 1 ilmek ters örgü örün. Sirayi örmeye devam edin. Sira sonunda 7 ilmek kaldigi zaman, ilk 2 ilmegi 1 ilmek ters örgü örün. Kalan 5 ilmegi oldugu gibi (Motife devam ederek) örün. Böylece sira sonunda 2 adet ilmek eksilmis olacaktir. Iki kenardan, ayni sekilde, sonraki her sirada 1o kere 1 ilmek ve her 2. sirada 27 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin.
Örgü boyu reglan kol kesiminden itibaren 25 cm. 76 sira oldugu zaman, kalan 36 ilmegi arka yaka için bir kerede kesin.
Ön : Ön yaka kesimine kadar, reglan kol kesimi dahil arkada uygulanan islemleri aynen tekrarlayarak, örgüye devam edin. Not: Arkada reglan kol kesimi için, iki kenardan, her 2. sirada 27 kere 1 ilmek olan kesme islemi, önde 22 kere 1 ilmek olarak uygulanacak.
Örgü boyu reglan kol kesiminden itibaren 20 cm. 60 sira oldugunda ön yaka için örgü ortasindan 32 ilmegi bir kerede kesin. Sag tarafi beklemeye alin. Sol taraf ön yaka ipin sonraki her 2. sirada, sirasiyla 4 ve 3 ilmek keserek örgüyü bitirin. Ayni islemleri ters uygulayarak, beklemede olan sag tarafi örün. Sol kol: (Giyildigi zaman).
Örgü sisine 56 ilmek atarak. 17 sira çift lastik örün. 18. sirada çift lastik örün, ayni zamanda esit araliklarla 10 adet ilmek aritirin.
19. sira basinda verilen motif semasini takip ederek, 14-20 ilmeklerini 4 kez uygulayin. Devaminda 1-10 ilmeklerini 1 kez uygulayin. 11. ilmekten itibaren, motif semasini 45-51 ilmeklerini 4 kez uygulayin. Sonraki siralar motif semasini ayni sekilde takip ederek, ve kol seklini verebilmek için iki kenardan her 5. sirada 24 kere 1 ilmek arttirarak, 125 sira örün. Bu arada iki kenardan artan ilmekler, kenarlardaki motif ayni düzende devam ederek örülecek. (Motif ayni sekilde örgü sonuna kadar devam edecek).
126. sirada reglan kol kesimi için, iki kenardan 1 kere 7? ser ilmek keserek, 2 sira örün. 128. siradan itibaren iki kenardan her sirada 16 kere 1 ilmek ve her 2. sirada sol arka kol kenarindan 27 kere 1 ilmek, sol ön kol kenarindan 22 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu reglan kol kesiminden itibaren 22 cm. 66 sira oldugu zaman, kol kesimi için sol ön kol kenarindan her 2. sirada sirasiyla 5-4-3 ve 3 ilmek keserek örgüyü bitirin. Sag kol : Sol kolda uygulanan islemleri ters uygulayarak örün.
Bitirme : Reglan kol dikislerini birlestiriri. Kol alt ve yan dikisleri birlestirin.
Yaka banti.için örgü sisine 112 ilmek atarak, 55 sira çift lastik örün. Ilmekleri açik olarak sisten çikarin. Banli arka ortadan baslayarak, yaka kenarina yerlestirin. Son sirayi sökerek açik ilmekleri ilmek dikisi ile dikin. Arka yaka ortasini gizli dikis ile birlestirin
resimlerin üzerine tiklayarak büyük hallerini görebilirsinizbogazli erkek kazak anlatimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın