Canım Anne

Bolerolu kazak anlatimi

Bolerolu kazak anlatimi

MALZEME: Nako Wool Soft 10042 (4 Yumak) Nako Süper Angora 208 (2 Yumak)
SIS NO: 4
TIG NO: 5
ÖRGÜ SEKLI: Düz örgü, ters örgü, 1 + 1 lastik örgü, 3’lü trabzan, sik igne
Not:Modellerimizde renk ve malzemeleri nakoya göre verdik, siz istediginiz renk ve malzemeleri kullanabilirsiniz.
Yapilisi:ÖN:Wool Soft 10042 no lu iplikle 30 ilmekle baslanir.Etek ucundaki oval sekli vermek için örgü 86 ilmek oluncaya kadar her iki yandan 2’ser ilmek arttirilarak düz örgü örülür.Beden boyu 45 cm oldugunda kol evi için her iki yandan 4+2+1 + 1 iöeemek kesilip kalan 68 ilmekle örgüye devam edilir.Beden boyu 50 cm oldugunda yaka kesimi için ilmekler ortalanip, ortadaki 38 ilmek bir defada kesilir.Iki yanda kalan ilmekler örülmeye devam edilir.Beden boyu 58 cm oldugunda omuzlarda kalan 15’er ilmek 3 asamada kesilerek bitirilir.Biten ön parçanin etek ucundan 114 ilmek toplanarak çikartilir. 3cm 1 + 1 iastik örgü örülerek 1 defada kesilerek bitirilir.
ARKA:Ön kol evi kesimine kadar uygulanan islemin aynisi uygulanir. Kesimden sonra 68 ilmekle örgüye devam edilir.Beden boyu 56 cm oldugunda arka yaka kesimi için ilmekler ortalanip ortadaki 38 ilmek bir defada kesilir.Beden boyu 58 cm oldugunda iki yanda kalan 15’er ilmek 3 asamada kesilerek bitirilir.Biten arka parçanin etek ucundan 114 ilmek toplanarak çikartilir. 3 cm 1 + 1 lastik örgü örülerek bir defada kesilerek bitirilir.
KOLLAR:10042 no lu iplikle 70 ilmekle baslanir.3cm 1 + 1 lastik örgü örülür. 10 ilmek arttirilarak düz örgüye geçilir.Kol boyu 6 cm e tamamlanarak kol evi için 4 ilmek kesilir.Izleyen siralarda 12 ilmek kalana kadar her iki yandan, her sira 2’ser ilmek kesilerek örülür.Kalan 12 ilmek 1 . defada kesilerek bitirilir.
YAKA:
Bütün parçalar dikilerek birlestirildikten sonra kare yakayi olusturmak için yakanin ön kismindan 38 ilmek toplanarak çikartilir.2 cm 1 + 1 lastik örgü örülerek bir defada kesilerek bitirilir.Yakanin her iki yan ve arka kismindan 110 ilmek toplanarak çikartilir.Ön parça yan parçalara köselerden dikilerek bitirilir.
KANATLAR:
Sag kanat:
3 bölümden olusur; 1 .bölüm (üst):
Süper Angora 208 no lu iplikle 5 no lu tig ile 15 zincir çekilerek üzerine 15 trabzan örülür.Etrafina sik igne örülerek bitirilir.Ayni islemle 6 parça yapilarak sekildeki gibi birlestirilir.
2.bölüm (orta):
208 no lu iplikle 25 zincir çekilerek üzerine 25 trabzan örülür.Etrafina sik igne örülerek bitiriiir.Ayni islemi uygulayarak 9 parça örülür. Birlestirilerek bitirilir.
3.bölüm (alt):
208 no lu iplikle 35 zincir çekilerek üzerine 35 trabzan örülür.Etrafina sik igne örülerek bitirilir.Ayni islem uygulanarak 10 parça örülür. Birlestirilerek bitirilir.
3 parça birbirinin üzerine gelecek sekilde birlestirilerek kanat olusturulur.Kazagin omzuna gelecek sekilde modeldeki gibi dikilerek yerlestirilir.
Sol kanat:Sag kanat için uygulanan islemlerin aynisi uygulanir.
(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tiklayarak büyük hallerini görebilirsinizBolerolu kazak anlatimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın