Boya Kovasından Çocuk Odası Avizesi Yapımı

Boya Kovasından Çocuk Odası Avizesi Yapımı

Boya kasası son dönemlerde tasarımcıların bir hayli dikkatini çekmiş vaziyettedir. Piyasada satılan binlerce model vardır. Ancak hiçbir özelliği yoktur. Çünkü gerçek bir avizedir. Ancak sizin yaratacağınız özgün bir avize,  piyasadaki hiçbir avizenin yerini tutmaz. Farklı tasarımları ortaya çıkartıp, farklı mecralarda sergileme şansına kavuşmuşlardır. Oldukça eğlenceli ve kolay bir tasarımdır. Piyasada bu tarz avizeler için fahiş fiyatlar istenmektedir. Maliyeti çok aza çekip evde tasarlayacağınız boya kovası ile harikalar yaratabilirsiniz. Harika bir fikir, sizce de öyle değil mi?

Malzemeler:

İçi boş boya kovası

Yeterli miktarda kumaş ya da kalın renkli desenli kağıt,

Silikon tabancası

Makas

Yapılışı:

Boya kovasından çocuk odası avizesi yapımı için gerekli malzemelerin hepsini önünüze koyun. Ve boya kasasının ebadına göre kalın kağıt ya da kumaşınızı üzerine koyup kesin. Silikon tabancası yardımı ile üzerine arada boşluk kalmayacak şekilde, içindeki hava kabarcıklarını iyice alarak kumaşı üstten bastırarak meyve kasasına yapıştırmaya başlayın. Kasanın tüm yüzeyine iyice yapıştırdığınız kumaşın kenarlarından çıkan parçalarını makas yardımı ile temizleyin. Kasanın iç yüzeyini de aynı kumaş ya da kağıt ile yapıştırabileceğiniz gibi, farklı renkte kumaş yada kağıt da yapıştırabilirsiniz. Bu size kalmış.

Geri dönüşüme destek çıkarak boya kovasını çöpe atmamış olursunuz. Ve çocuğunuzun odasına farklı bir hava katmış olursunuz. Avizeyi süslemek isterseniz, üzerine farklı stikerler yapıştırabilirsiniz. Ya da boncuk ile işleyebilirsiniz. Ya da avizeden aşağıya sarkan saçaklar yapabilirsiniz, boncuk ya da farklı bir materyalden.

Bu şekilde yaptığınız avize hem çocuğunuzun hoşuna gidecek hem de ona geri dönüşümün önemini vurgulamış olacaksınız. Tüketimin son dönemlerde iyice baş gösterdiği vakitte geri dönüşümün önemini örneklerle anlatınca, çocuğunuz da sizin yolunuzdan sizi takip edecektir. Çocuğunuz her akşam yatağına yattığında sizin hediye ettiğiniz kıymetli avizeye bakarken uykuya dalacaktır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ