Bozuk Et Nasıl Anlaşılır?

Bozuk Et Nasıl Anlaşılır?

Bozuk Et Nasıl Anlaşılır?

Et taze olarak tüketilmesi gereken besinlerin başında gelmektedir. Taze olarak tüketilmeyen et mide sorunlarına hatta gıda zehirlenmesine yol açmaktadır. Ancak pek çok insan taze etin nasıl anlaşılacağı konusunda bihaberdir. Şimdi sizlere bozuk et nasıl anlaşılır konusunda ipuçları vereceğiz. Bunlara dikkat ederek sizlerde etin taze olup olmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Bozuk Et Nasıl Anlaşılır

  • Bir etin taze olup olmadığını ilk olarak renginden anlamanız mümkündür. Taze olan etin rengi kırmızımsıdır. Ancak bayat olan, taze olmayan, bozuk olan et durdukça morarır. Bu yüzden et alırken rengine mutlaka dikkate ediniz. Eğer mor bir renkte ise kesinlikle almayınız, tüketmeyiniz.
  • Etin üzerinde yeşil ve siyah noktalar oluşmuşsa bu etin kesinlikle bozulduğunu gösterir. Kesinlikle tüketmeyiniz.
  • Bazı etler mısırın dışı görünümünde olmaktadır. Bu şekilde görünen etleri kesinlikle tüketmeyiniz.
  • Etin bozuk olup olmadığını anlamanın bir diğer yolu ise kokusudur. Bozuk olan etin kokusu ortaya pis bir koku yayar. Eğer aldığınız veya kullanacağınız et de kötü bir koku sezerseniz kesinlikle tüketmeyiniz. Ette bozuk yumurta kokusu veya ekşi bir koku varsa kesinlikle bozulmuştur.
  • Et sağlıklı ve parlak görünmesine rağmen dokunduğunuzda elinizde yapışkan bir his bırakıyorsa bozulmaya başlamış demektir.
  • Taze et her zaman parlak olur ve ele yapışmaz.

Bu konulara dikkat ederek etin bozuk olup olmadığını, tazeliğini rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Bozuk Et Nasıl Anlaşılır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ