Burun Estetiği Doktor Seçimi Neye Göre Olmalıdır?

Burun Estetiği Doktor Seçimi Neye Göre Olmalıdır?

Kimilerinde sağlık sorunlarından dolayı, kimilerinde estetik kaygısı nedeniyle burun estetiği doktor seçimi konusu gündeme gelir. Burnuna estetik yaptırmak isteyenler işe doktor araştırmakla başlarlar. Öncelikle yakın çevrede daha önce burnuna estetik yaptırmış kişilere ulaşılır. Bu kişilerin memnun olup olmadığı sorulur. Ancak burun estetiğinde doktor seçimi aşamasında internet de devreye girer ve kişiler bu ortamda doktorları araştırmaya başlarlar. Burun ameliyatını hangi doktor yapar sorusu sorulmaya başlar. Bu sorunun iki cevabı vardır. Burun ameliyatları kulak burun boğaz doktorları tarafından yapıldığı gibi plastik cerrahlar tarafından da yapılır. Burun estetiği ile ilgili araştırma yapanların nelere dikkat etmesi gerektiği yazımızın devamındadır.

Burun Estetiği Doktor Seçimi

Burun eğriliği, burunda kemik olması, geniz eti olması gibi sorunlar kişilerin yaşam kalitesini düşürür. Bu gibi durumlarda nefes alma güçleşir. Uykuda problem yaşayan bu kişiler bazı farklı sağlık sorunlarıyla da karşı karşıya kalırlar. Bu noktada burun estetiği ameliyatları devreye girer. Sağlıkla ilgili sorun yaşayanların ameliyat olmasına doktorlar karar verir. Ancak kişi kişiler de burnundan memnun olmadığı için estetik ameliyat olmak isterler. Bu durumların ikisinde de burun estetiği doktor seçimi araştırırken aşağıdaki önemli noktaları göz önünde bulundurmak gerekir.

Estetik Ameliyatlarda Doktor Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Diğer konularda olduğu gibi burun ameliyatlarında da ister sağlık sorunundan, isterseniz sadece görünüm için ameliyat olun doktorun deneyimi ilk dikkate alınması gereken kriterdir. Burun estetiği doktor seçimi için araştırma yaparken dikkat edilecek diğer kriterler aşağıdadır. Burun Eğriliği Nasıl Tedavi Edilir? Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

  • Burun estetiği doktor tavsiye yorumları okumak doktorla ilgili bilgi verebilir. Doktor seçiminde internetteki güvenilir platformlardan o doktor hakkındaki yorumları araştırarak okuyunuz.
  • Estetik cerrahi doktorunun deneyimleri bu konudaki referanslarıdır. Burun estetiği ameliyatlarını kaç yıldan beri yaptığı araştırılmalıdır.
  • Cerrahın hangi akademik unvana sahip olduğuna değil daha önce yaptığı ameliyatlardaki ustalığına bakılmalıdır.
  • Burun estetiği yapan doktor araştırmasında doktorun daha önce çalıştığı hastane ve klinikler referans kabul edilebilir.
  • Eğitimini hangi okullarda aldığı ve hocalarının kimler olduğu da önemlidir.
  • Burun estetiği hangi doktor tarafından yapılmalı sorusu o doktorun eski hastalarıyla görüşme sağlanarak da karar verilebilir.
  • Önceki ameliyatlarına dair öncesi ve sonrası fotoğrafları isteyin. Bu fotoğrafları doktordan isteme şansınız yoksa sosyal medya hesaplarını takip ederek ulaşmaya çalışın.
  • Yaptığınız araştırmalar neticesinde birkaç doktor arasında kaldıysanız hepsiyle gidip yüz yüze görüşün.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ