Canım Anne

Burun Yağlanması Neden Olur? Nasıl Geçer?

Burun Yağlanması Neden Olur? Nasıl Geçer?

Burun yağlanması neden olur sorusu bazı kişiler tarafından yaz kış fark etmeden sorulur. Özellikle yağlı bir cilde sahip olanlar bu sorunu yaşarlar. Burnu yağlanan kişilerde sivilce oluşumu da sık görülür. Evde uygulanan bazı doğal yöntemlerle burun yağlanmasından kurtulmak aslında mümkün. Sitemizde cilt bakımı ile ilgili içeriklere de sık sık yer veriyoruz. Daha öncekilerden biri olan Soğan Suyu Cilde İyi Gelir mi? Soğan Suyu Cilt Maskesi başlıklı yazımızdan da yararlanabilirsiniz.

Burun Yağlanması Neden Olur

Burun Yağlanması Neden Olur?

Burun yağlanması sorunu cilt tipinin yanı sıra başka etkenlere de bağlıdır. Burun yağlanmasının nedenleri yağlı besinlerden fazla tüketmek, bazı yaşam alışkanlıkları ve düzenli kullanılması gereken bazı ilaçlar olabilir. T bölgesi olarak adlandırılan alın ve burundan oluşan bölgede yağlanma en çok görülen yağlanma şeklidir. Bunun nedeni burunda yağ bezelerinin diğer yüz bölgelerine göre daha fazla olmasıdır. Burunda yağlanma sorunu evde yapabileceğimiz bazı doğal maskelerle giderilebilir. Ayrıca kullanılan makyaj ürünlerinin seçimi de yağlanmayı önlemektedir. Yağlı cilt tipleri için olan makyaj ürünleri yağlanma yapmaz. Aşağıda burunda yağlanma için evde yapılan bazı kürler yer alıyor. Siz de deneyebilir ve bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Burun Yağlanmasının Nedenleri

Burun Yağlanması için Doğal Kürler

Burun yağlanması için doğal kürler arasından bazıları aşağıdadır.

  • Yumurta akı ciltteki yağın dengede olmasını sağlar. Yumurtanın akını çırparak iyice köpürtün ve burnunuza sürerek bir süre beklettikten sonra yıkayın. Bu maskeyi tüm yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Bu işlemi haftalık olarak 2 defa yapmanız uygundur.
  • Salatalığı rendeleyin ve süzgeçten geçirin. Suyuna biraz limon sıkın ve yüzünüze sürün. Bir süre bekletip yüzünüzü yıkayın. Salatalık yağlanmayı önlemesinin yanı sıra ayrıca gözenekleri de sıkılaştırır. Cilt için faydalıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ