Buzdolabı Kokusu Nasıl Geçer?

Buzdolabı Kokusu Nasıl Geçer?

Buzdolabında çeşitli sebeplerden dolayı bazı dönemlerde istenmeyen kokular oluşur. Bu kokunun nedeni bozulan yiyecekler olabildiği gibi, zaman içinde buzdolabının kirlenmesi ve temizlenmemesi de olabilir. Buzdolabı kokusu nasıl geçer? Bu soruyu soranların öncelikle kokunun nedenlerini bilmesi gerekir. Buzdolabı kokusu engellemek için korumak ve saklamak istediğimiz besinlerin, sebzelerin ve meyvelerin unutulmaması, sürekli buzdolabının kontrol edilmesi ve sürekli temiz tutulması gerekir. Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır? Beyaz Eşya Temizliği! Başlıklı yazımız bu konuda işinize yarayacaktır. Sitemizdeki diğer faydalı bilgiler içeriklerini okuyarak pek çok konuda bilgilenebilirsiniz.

buzdolabi-kokusu
Buzdolabı Kokusu

Buzdolabındaki Koku Nasıl Giderilir?

Buzdolabınızda oluşan kokular içinde bulunan yiyeceklere de siner. Buzdolabında koku olması demek aslında çürümüş ve tarihi geçmiş besinlerin olduğu ya da bu besinleri atmış olsanız bile bu besinlerden kalan koku anlamına gelir. Bu nedenle buzdolabı kokusu geçmesi için bozulan, çürüyen besinleri aldıktan sonra mutlak derinlemesine temizlik yapılması gerekir. Buzdolabı kokusu nasıl geçer sorusunun diğer cevapları da yazımızın devamındadır.

buzdolabi-kokusu
Buzdolabındaki Koku Nasıl Geçer?

Buzdolabı Kokusu Nasıl Geçer?

Buzdolabı kokusu can sıkıcı olmasının yanı sıra sağlık açısından da zararlıdır. Buzdolabı kokusundan kurtulma yöntemleri nelerdir?

  • Buzdolabınızdaki geçmeyen koku için en kesin çözüm çıkartılabilen tüm parçalarının çıkartılarak yıkanması ve dolabın içinin de iyice temizlenmesidir.
  • Buzdolabınız ve hareketli tüm parçaları karbonatlı suyla silerseniz kötü kokular geçecektir.
  • Buzdolabınızın içine koyacağınız ağzı açık vaziyetteki süt kokuları kendine çeker ve geçmesini sağlar.
  • Buzdolabınıza bir miktar mangal kömürü koyarsanız kötü kokuların geçtiğini göreceksiniz.
  • İçine pirinç attığınız ve açık bir kapta bulunan Türk kahvesi veya çayın posası da buzdolabına koyulursa buzdolabı kokusu giderici görev üstlenir.
  • Her ne yaparsanız yapın buzdolabınızdaki kötü koku geçmiyorsa dolabınızı fişten çekin. Arka tarafındaki fazla suların biriktiği alanı açın. Bu alanda bulunan suyu temizleyin.
  • Buzdolabınızda koku oluşmaması için taze dahi olsa açıkta yiyecek koymayın. Yiyeceklerin kokusu birbirine karışır ve ortaya kötü bir koku çıkar.
buzdolabi-kokusu
Buzdolabı Temizliği
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ