Buzdolabı Temizliğinin 8 Püf Noktası

Buzdolabı Temizliğinin 8 Püf Noktası

Temizlik yaparken içinde birçok kimyasal bulunan temizlik ürünlerini kullanmak yerine doğal olan temizleyici maddeleri kullanarak hem sağlığınızı korumuş olur hem de daha etkili, kalıcı sonuçlar almış olursunuz.

  • Ev, mutfak temizliğinde sirke ve karbonat gibi maddelerin gücünden yararlanarak çok daha etkili temizlik yapabilirsiniz. Bu şekilde hem de kimyasalların hayatınıza olan olumsuz etkisinden de kurtulmuş olursunuz.
  • Düzenli olarak kullanılan buzdolapları düzenli olarak da temizlenmek ister. İçinde kalan yemek artıkları veya diğer yiyecek ve içeceklerde dolayı buzdolabının içinde kötü kokular oluşabilir. Bu yüzden aksatmadan belirli aralıklar ile temizlemek gerekir.
  • Buzdolabı temizliği yapacağınız zaman önce fişini çekip içini tamamen boşaltmanız gerekir. Birinden yardım alarak alt tarafını da öne çekerek temizlemenizde fayda var.
  • Raf ve bölmelerin temizliğini sirkeli su ile yapabilirsiniz. Hem parlaklık verecek hem de yemek kokularının gitmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda dezenfekte ettiği içinde hijyenik bir sonuç elde etmenizi sağlamaktadır.
  • Raf ve bölmelerinizi sildikten sonra mutlaka kurulamanız ve bir müddet dolabın kapağını açık olarak bekletip, hava aldıktan sonra yerleştirmeniz gerekir. Eğer ıslak veya nemli olarak kullanırsanız küf kokusu oluşacak ve yemek kokuları çok çabuk yayılacaktır.
  • Buzdolabı temizliği için en başta uymanız gereken kurallardan biri de yiyecekleri veya sebzeleri ağzı açık olarak bırakmamalısınız. Artan yemeklerinizi mutlaka küçük kaplara alıp ağzını kapatınız.
  • Sebze ve meyveleri ise kese kağıtlarında veya poşetlerde muhafaza edip o şekilde raf veya bölmelere yerleştirebilirsiniz.              
  • Buzdolabında oluşan kokuları engellemek için dolabın bir köşesine birkaç dilim limon koyarsanız dolabınız her daim mis gibi kokacaktır. Ancak limonun çürümesine izin vermeden belirli aralıklar ile değiştirmeniz gerekir. Doğal yöntemleri kullanarak da pekala bir buzdolabı temizliği yapabilirsiniz.
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ