Canım Anne

Çalışan Anneler Ve Çocukları

Çalışan Anneler Ve Çocukları

ÇALIŞAN ANNELER VE ÇOCUKLARI

Günümüz yaşam koşulları, anneleri de çalışma hayatında olmaya mecbur kılabilmekte. Anne adayı henüz hamilelik sürecinde iken, çalışmakta olduğu iş yerinde doğum sonrası yeniden döneceği zamanın planlamasını yapmaktadır. Bebeği dünyaya geldiği zaman ne kadar süre ile kime emanet edebileceği sorusu üzerine uzun bir düşünme dönemi yaşanmaktadır. Anane veya babaanneler yada güvenebilecekleri bir bakıcı ile bu ihtiyacı gideren anneler, yine de çalışma hayatına dönerken çok zor günler geçirmektedir. Çalışan anneler ve çocukları sabahları ayrılma sürecinde sıkıntılar yaşayabilmektedir.

Bakımı Üstlenen Kişi ve Çocuk İle İlişkisi

Çalışan anneler ve çocukları, anne iş hayatına yeniden başladığı dönemde duygusal açıdan zor zamanlar geçirmektedir. Annenin bir bütünü olan çocuk, doğal olarak anneden bir başkasının varlığını ve kendisinin bakımıyla ilgilenmesini istemeyecektir. Bu noktada, işe dönüş süreci henüz başlamadan önce alışma zemini hazırlanmalıdır. Belli bir süre bakımı için seçilen kişi ile çocuğun zaman geçirmesi, bazı ihtiyaçlarını karşılamasına izin vermesi beklenmelidir. Çocuk ve bakıcı arasında sevgi dolu bir ilişki oluşmalıdır. Aksi takdirde çocuk anneye müsaade etmeyecek ve sürecin zorlaşması, çocuğun hırçınlaşması kaçınılmaz olacaktır.

İş Sonrası Kaliteli Zaman

İş bitiminde eve dönen çalışan anneler için yavrusuyla kaliteli zaman geçirmek oldukça önemlidir. Duygusal anlamda tamamen doyurucu ve birlikte eğlenmenin tadına varılabilen zaman dilimleri çocuk ile annesine özel olmadı ve muhakkak her gün yapılmalıdır. Çocuk bu durumda annesinin yokluğundan endişe duymak yerine, birlikte geçireceği özel anları beklemeye başlar. Bu noktada annenin vidan azabı gibi bir stresin altına girmesi de mümkün olmayacaktır. Bol bol oyun ve bol bol sevgi ile geçirilecek olan kaliteli zaman, çalışan anneler ve çocukları için, mutlu ve yaşam enerjisiyle dolu olunmasını sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi