Reklam

Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir?

Reklam
Reklam

 Bulaşık makinesinde yıkanan bardaklarda su lekesi kalmaktadır. Bu çoğu kadının ortak sorunlarından biridir ve oldukça da can sıkıcıdır. Sizlerde bu sorun ile karşı karşıya kalmış iseniz birkaç püf noktasına dikkat ederek bu sorundan kurtulabilir, pırıl pırıl ve tertemiz bardaklara sahip olabilirsiniz.

Bulaşık makinesinde çıkardığınız bardaklarda ve bulaşıklarda lekeler gördüğünüzde moraliniz mi bozuluyor? Bunun için artık hiç üzülmeye ve moralinizi bozmaya gerek yok. Bulaşık makinesi birçok farklı bulaşığı sorunsuz yıkarken cam bardakların üzerinde su lekeleri bırakmaktadır. Ancak birkaç püf noktasına dikkat ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Set of empty glasses

Öncelikle cam bardak satın alırken ağzı çok dar ve uzun bardakları tercih etmemelisiniz. Bu bardaklar yıkanırken iyice durulanmadığı ve içerisinde deterjan kalıntısı kaldığı için daha çok lekelenme olmaktadır. Satın alırken daha çok kısa boylu ve ağzı geniş bardakları tercih ederseniz daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Dishwasher after cleaning process.

Bulaşık makinenizde mutlaka tuz ve parlatıcı kullanınız. Özellikle de suları kireçli olan bölgelerde kireçler bardaklarda lekelenmelere sebep olabilir. Kullanacağınız tuz ve parlatıcı kirecin leke tutmasını önleyecektir. Eğer parlatıcı kullanmak istemezseniz bunun yerine tuz ve sirke de bu işlevi görecektir.

Bulaşık makinesi yıkmayı bitirdiğinde hemen kapağını açmayınız. Eğer hemen açar ve kurumasını ve kendi kendine suların süzülmesini beklemezseniz lekelenmelere ve su damlalarına sebep olacaktır. Bu yüzden makine bittikten yarım saat sonra açmanız da fayda var.

Bulaşık makinenizin sorunsuz ve düzgün yıkaması için makine temizliğine dikkat etmeli ve her ay düzenli olarak yapmalısınız.

Makineden lekeli çıkan cam bardaklarınızı sirkeli suda bekletir ve ardından yıkar ve iyice durularsanız bu sorundan kurtulmuş olursunuz.

Sonrakini düzenle 10 Ocak 2017 2:23 pm

Reklam

Rasgele Konular

 • Lif Modelleri

Yeni incili papatya güzeli yuvarlak lif yapımı

Yeni incili papatya güzeli yuvarlak lif yapımı bir önceki paylaşımımız da kare papatya güzeli lif… Devamını oku

41 dakika önce
 • Lif Modelleri

Yeni yaprak esintisi lif modeli yapılışı

Yeni yaprak esintisi lif modeli yapılışı görselliği harika model lif yapımı çeyizlerin gözdesi olabilecek lif… Devamını oku

1 saat önce
 • Örgü Şapka ve Bere Modelleri

Ayıcık bebek bere modeli yapılışı

Ayıcık bere modeli yapılışı figürlü bere modeli arayanlar için çocukların severek kullanacağı bere modelini kolaylıkla… Devamını oku

1 gün önce
 • Tunus İşi

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Merhabalar Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Modelleri ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli ziyaretçilerimiz… Devamını oku

2 gün önce
 • Tunus İşi

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Yeni Model Yapımı ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli… Devamını oku

2 gün önce
 • Örgü Modelleri
 • Tunus İşi
 • Video
 • Video Anlatımlı Örgüler
 • Video Galeri
 • Videolu Örgü Tarifleri

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Tunus işi yeni model yapımı görsel içerikli anlatımları siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Canım anne… Devamını oku

2 gün önce
Reklam