Canım Anne

Cam Eşyalar Nasıl Parlatılır? Cam Eşyaları Parlatma!

Cam Eşyalar Nasıl Parlatılır? Cam Eşyaları Parlatma!

Evlerimizde cam eşyaların yeri çoktur. Mutfaklarda, salon dekorasyonunda, sofralarımızda camdan yapılan çok çeşitli eşyaları kullanırız. Özellikle cam mutfak eşyaları bir süre sonra parlaklığını kaybeder ve matlaşır. Hoş olmayan bu görüntü için çareler aranmaya başlanır. Cam eşyaları parlatma yolları tam da burada devreye girer. Cam süs eşyaları da ev dekorasyonlarında sıkça kullanılır. Cam eşyalar nasıl parlatılır sorusu cam aksesuarlar için de sorulur. Sitemizde daha önce Pencerelerde Buğu Neden Olur? Camlarda Terleme Nasıl Engellenir? Konulu paylaştığımız yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

cam-esyalari-parlatma
Cam Eşyaları Parlatma

Cam Eşyalar Nasıl Parlatılır?

Cam eşyalar nasıl parlatılır denince akla öncelikle bardaklar gelir. Bulaşık makinesinde yıkanan bardaklardaki matlaşma ev hanımlarının canını sıkan durumlardandır. Bu yönde yapılan cam eşyaları parlatma aramalarınız yazımızdan bulacağınız cevaplarla son bulacak. Bazı küçük yöntemlerden yararlanarak cam bardakları, çay tabaklarını, cam servis tabaklarını parlatmanız mümkün. Aynı yöntemleri evin diğer kısımlarında kullandığınız tüm cam eşyalar için uygulayabilirsiniz. İşte cam eşyaları temizleme ve parlatma yöntemleri…

cam-esyalari-parlatma
Cam Bardakları Parlatma

Cam Eşyaları Parlatma Yöntemleri Nelerdir?

Cam eşyaları parlatma ile ilgili bazı küçük püf noktaları vardır. Bunları bilir ve uygularsanız evlerinizde kullandığınız camdan yapılan tüm eşyaların matlığı gider, yeniden parlaklık kazanarak tertemiz görünürler.

  • İçine yiyecek içecek koymadığınız, dekor amacıyla kullandığınız cam eşyaları içine yer cilası ilave edeceğiniz suyla silebilirsiniz. Bu yöntem dekorasyonda kullandığınız çeşitli camdan eşyaların parlamasını ve parmak izi tutmamasını sağlar.
  • Cam bardakları parlatma konusunda tüm gelen temizlikte kullandığımız ve etkili sonuçlar aldığımız sirkeden yararlanabilirsiniz. Cam bardaklarınızı ve diğerlerini sirkeli suda beklettikten sonra durulayın. Çok daha parlak olduklarını göreceksiniz.
  • Bulaşık makinenizin deterjan gözüne arada sırada sirke eklerseniz hem cam eşyalarınız, hem de bulaşık makinenizin içi tertemiz ve parlak olacaktır.
cam-esyalari-parlatma
Cam Eşyalar Nasıl Parlatılır
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ