Çamaşır Suyu Hangi Ölümcül Hastalığa Sebep Oluyor?

Çamaşır Suyu Hangi Ölümcül Hastalığa Sebep Oluyor?

Çamaşır Suyu Hangi Ölümcül Hastalığa Sebep Oluyor?

Ev temizliğinde sıklıkla tercih edilen çamaşır suyunun zararlarını pek çok kişi bilse de somut kanıtlar olmadığı için kullanmaya devam edilmektedir. Tüm Dünya’da hanımlar tarafından büyük bir çılgınlık ve istekle tüketilen çamaşır suyunun sağlığa pek çok zararı vardır. Amerika 30 yıllık yaptığı çalışmalar neticesinde çamaşır suyunun sağlığa zararları ve etkilerini ortaya koydu. Çamaşır suyunun yanı sıra içinde pek çok kimyasal barındıran diğer dezenfektanlarda başta astım olmak üzere pek çok solunum yolu hastalığına sebep olmaktadır. Yapılan araştırmalar neticesinde çamaşır suyunun içinde bulunan maddelerin KOAH hatalığına da davetiye çıkardığı ortaya koyulmuştur. Çamaşır suyunu düzenli olarak kullanan kişilerin hiç veya az kullanan kişilere oranla KOAH hastalığına yakalanma olasılığının daha yüksek olduğu görülmüştür.

Rusya gibi pek çok gelişmiş ülke çamaşır suyu gibi aşırı kimyasal içeren temizlik ürünlerinin kullanımını yasaklamıştır. Astım ve KOAH gibi hastalıkları doğrudan tetiklediği araştırması yapılması ile pek çok devlet harekete geçirerek yasaklamayı getirmiştir. Ancak ülkemizde çamaşır suyunun bu zararlarını bildiği halde kullanmaya devam eden pek çok kişi bulunmaktadır. Sizde eğer sağlığınızı düşünüyorsanız bu gibi temizlik ürünlerinden uzak durmalısınız.

Çamaşır suyu astım, KOAH ve solunum yolu hastalıklarına sebep olduğu gibi aynı zamanda ellerinizde ve cildinizde de olumsuz etkiler uyandırmaktadır. Bu ürünlerin yerine daha bitkisel ve daha az kimyasal içeren ürünleri kullanabilirsiniz.

camasir-suyu-hangi-olumcul-hastaliga-sebep-oluyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ