Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Evimizin hemen hemen her alanında kullandığımız çamaşırlara değdiğinde rengini bozan çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar içeriğimizden bulabilirsiniz.

Çamaşır suyunu genellikle tüm temizlik alanlarında kullanırız. Fakat kimyasal bir temizleyici olan çamaşır suyu renkli kıyafetlere değdiğinde rengini bozup leke bırakmaktadır. Beyaz kıyafetlerin daha beyaz olması için kullanılan çamaşır suyu renkli kıyafetlere temas ettiğinde boya ile girdiği tepkimeden dolayı bakır rengi gibi bir leke ortaya çıkar. En sevdiğimiz kıyafetlere değen ve onları bir daha kullanılmaz hale getiren çamaşır suyunun lekesini gidermek için pratik ve etkili Yöntemleri deneyebilirsiniz. Aşağıda yer alan Yöntemleri deneyerek çamaşır suyu değmiş lekeli kıyafetleri tekrar kullanabilirsiniz.

Çamaşır Suyu Lekesi Çıkarma Yöntemleri

  • En etkili yöntem metil alkol kullanmaktır. Biraz pamuğu alıp metil alkole batırıp daha sonra kıyafetinizde yer alan lekeli bölgeye sürün. Bunu yaparken ellerinizi korumaya özen gösterin. Metil alkol anında çamaşır suyu lekesini yok edecektir.
  • Çamaşır suyu değen kıyafetlerinizi kumaş boyası ile boyayabilirsiniz. Kaynar suyun içerisine kumaş boyasını koyun daha sonra iyice karıştırıp lekeli kıyafetinizi bu suya bastırın. İyice bekletip durulayıp kurumaya bırakın. Leke kapanmış olacaktır.
  • Çamaşır suyu lekesini kaparak da kıyafetlerinizi tekrar kullanabilirsiniz. Bunun için yama yapabilir veya lekeli yerlere işlemeler yaparak hem şık bir görüntü ortaya çıkarabilir hem de kıyafetlerinizi yeniden değerlendirebilirsiniz.
  • Siyah bir kalem ile lekenin üzerini karalayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=c12rd7Z0AA0&vl=tr

https://www.youtube.com/watch?v=-S9hwG5PTEc

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ