Canım Annem!

Canım Annem!

Annelerimizin bizim her şeyimiz. Bizi var eden, gece gündüz demen Bizler için çalışan, hep bizim iyiliğimizi isteyen tekve yegane varlık. Peki biz onlara nasıl davranıyoruz? Hak ettikleri ilgiyi gösteriyor muyuz? Onlara yeterince zaman ayırıyor muyuz? Hayır. Arkadaşlarımız, okulumuz, işimiz, eşimiz, çevremiz ve daha bir sürü konuyu bahane ederek annelerimizi hep geri planda bırakıyoruz.

Oysa en çok onlara zaman ayırmalı en çok onlarla vakit geçirmeliyiz. Çünkü onlar bizim büyümemiz ve evden ayrılmamız ile kendilerini büyük bir yalnızlık içinde buluyorlar. Bize en çok ihtiyaç duydukları anlarda yanlarında oluyoruz. Oysaki annelerimiz yaşlandıkça bizleri daha çok etrafında görmek istiyor. Örneğin; kocaman yuvarlak masayemek odasında bütün evlatlarını, onların eşlerini ve biricik torunlarını bir arada ve mutlu görmek istiyorlar. Biz ise işe güce dalıp annelerimizi ihmal ediyoruz. Artık annelerimizin yalnızlığının farkına varalım ve onları yalnız bırakmayalım.

anne-ve-cocuklar

Bu yaklaşan anneler günü sizin için bir başlangıç olsun. Elinize kocaman bir demet mis gibi kojular saçan çiçek buket alın ve çalın annenizin kapısını. Unutmayın annenizin sizden alacağı en değerli hediye sizin ona göstereceğiniz sevgidir. İlgilenin onlarla, sohbet edin, birlikte film izleyin, alışverişe çıkın, yemek yapın, kahve için ve en önemlisi sevginizi annenizden esirgemeyin.

bebekler-sirinlik

Bizler küçük birer çocukken annelerimizin bizlere gösterdiği sabrı, şefkati ve sevgiyi şimdi onlar bizden bekliyor. Bizler büyüdükçe onlar çocuklaşıyor ve İlgiye alakaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyorlar. İşte bu yüzden şimdi sıra bizde. Artık bizler onlara sevgi ve şefkat göstermeliyiz. Onlar vakti ile bizi koruyup kolladı, hastayken başımızda sabahladı. Şimdi de sıra bizde, biz onların her ihtiyaçlarını karşılamalı ve onlara karşı sonsuz sabırlı olmalıyız. Gerekirse biz çocukken bizimle annelerimiz nasıl bizlerle nasıl ilgilendiyse şimdi de biz onlarla öyle ilgilenmeliyiz. Annelerinizi unutmayın, yalnızlığa terk etmeyin, sizi ve sevginizi her zaman hissetmelerini sağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ