Canlı Gösteren Makyaj Teknikleri

Canlı Gösteren Makyaj Teknikleri

Makyaj, hem belirgin hatlara kavuşturan hem de yüzdeki olumsuzlukları kapatan bir uygulamadır. Makyajın sağladığı pek çok artı vardır. Bunlar:

  • İyi bir görünüm,
  • Kişinin kendisini iyi hissetmesi,
  • Cilt kusurlarını kapatması,
  • Yorgunluk, stres ve üzüntü gibi durumların yansımamasını sağlaması,
  • Toplumda daha özgüvenli ve saygın bir duruş
  • Kişinin kendisine ve sevdiklerine karşı bakımlı görünmesi şeklindedir.

Makyaj doğru bir şekilde ve dozunda uygulanmalıdır. Aksi halde genç bir görünüm yerine daha yaşlı ve kötü bir görüntü oluşabilir. Stresten dolayı, yorgunluktan dolayı veya tamamen ciltteki problemlerden dolayı oluşan kötü görüntüler makyaj sayesinde ortadan kaldırılabilir. Canlı gösteren makyaj teknikleri ile bu görünümü elde etmek çok kolaydır.

Her şeyden evvel, makyaj yapılacak cilt temiz ve nemlendirilmiş olmalıdır. Kişiler cilt tiplerine uygun olan bir nemlendirici mutlaka kullanmalıdır. Aksi halde genç ve taze bir görünüm elde edilemeyebilir. Ardından fondöten uygulamasında sarımsı tonlar tercih edilebilir. Bu tonlar cildi daha canlı kılmaktadır. Hafif nemli bir süngerle uygulanan fondöten sonrası daha kusursuz ve canlı bir görünüm oluşur. Genel olarak makyaj yaparken toz ürünler yerine sıvı ve kremsi ürünler tercih edilmelidir. Çünkü toz ürünler daha yaşlı bir görünüm ve daha ağır bir hava sağlar. Kremsi makyaj malzemeleri bu açıdan çok daha avantajlıdır.

Maskara kullanımı makyajda çok önemlidir. Ama maskara uygulamadan evvel kirpiklerin kıvrılması da genç bir görünüm açısından önem taşır. Yukarıya doğru bakan kıvrık kirpikler daha canlı ve genç bir görünümde yardımcı olacaktır. Aynı zamanda gözlerde genç bir ifade yakalamak için göz kalemine de dikkat etmek gerekir. Siyah yerine kahve tonları tercih edilerek, daha yumuşak göz ifadeleri oluşturulabilir. Bu yumuşaklık daha genç bir hava sağlayacaktır. Pudra ve kapatıcılarda da birkaç noktaya dikkat etmekte fayda vardır. Aslında pudra yerine pata krem tercih edilebilir. Fakat pudra kullanılacaksa da hafif bir tercih yapmakta fayda vardır. Aynı zamanda kapatıcı kullanımında da cilt tonuna yakınlık önemlidir. Çünkü bu yakınlık, doğallığı sağlar. Genç ve taze bir görünümün yolu doğallıktan geçmektedir.

Ruj seçimleri daha doğal tonlarda yapılabilir. Rimel uygulaması da kat kat olmamalıdır. Kalın bir kirpik elde etmek yerine daha uzun kirpik elde etmeye yarayan maskaralar tercih edilmelidir. Eğer göz farı kullanılacaksa da, öncesinde mutlaka kapatıcı bir ürün kullanılmalıdır ki ince kırışıklıkların arasına far dolmasın. Bu kötü ve yaşlı bir görünüme neden olur. Bu şekilde canlı gösteren makyaj teknikleri ile ışıl ışıl bir görünüme kavuşmak mümkündür. Aksi halde iyi bir görünüm için yapılan makyaj, çok daha hüsran sonuçlar oluşturabilmektedir.

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ