Reklam

Tığ İşi Çanta Yapımı

Reklam
Reklam

Çantalar kadınların olmazsa olmaz aksesuarları arasında olan çanta ile neredeyse dünyayı taşır kadınlar. Aklınızın ucundan geçmeyecek şeylerle dolu olanından tutun da bir nevi bavula döner bazen çantalar. Her kadının çantasında kendine özel bir malzeme yoğunluğu olsa da çantasız kadın düşünülemez. Günümüzde çanta yapımı için kullanılan materyallerin sınırsızlığı, hanımların hayal güçleri kadar uçsuz bucaksız. Çanta koleksiyonlarında yaz aylarında sizi hoş gösterecek tığ işi çanta örnekleri de mevcut. Örgü deyince tığ işlerinin bir üstünlüğü olduğunu da hatırlatalım.

Seçeceğiniz motiflerin basitliği ya da zorluğuna göre oldukça hızlı bir şekilde üreteceğinizi düşündüğümüz çantalar için dantel çanta örnekleri de değerlendirilmeli mutlaka. Yaz akşamlarında televizyon karşısında örebileceğiniz dantel çantanızı büyüklüğünü ayarlamak için hangi amaçla kullanacağınıza karar vermelisiniz. Çantanızı günlük tüm ihtiyaçlarınızı rahatlıkla taşıyabilecek büyüklükte mi yapmalısınız yoksa sadece cüzdan, anahtar gibi elzem şeyler için ufak bir seçim mi olmalı?

Cüzdan çanta

Çantalar kadının kıyafetini bütünleyen, onsuz asla dışarı çıkılmayan en önemli aksesuarı demiştik. Örgü çantalardan bahsedince tığ ile çanta yapımı ilginizi çekebilir diye düşündük ve sizler için birkaç model hazırladık. Kalın iplerle öreceğiniz tığ işi çantanızı çarşıya, pazara, plaja giderken günün her saatinde kullanabilirsiniz. İnce dantel ipleriyle öreceğiniz çantalar da yine gün içinde kullanılabileceği gibi, gece kıyafetlerinizin de tamamlayıcısı olabilir. Dantel ya da kalın iple örmüş olun, örgü çantanızın içine mutlaka astar dikmenizi öneriyoruz.

İsterseniz birkaç göz bile yaparak kullanım rahatlığı sağlayabilirsiniz hanımlar. İçini astarlamanıza rağmen örgü çantanızın içini çok fazla doldurmayın deriz. Çünkü özellikle dantelden yaptıysanız çantanızın kısa sürede deforme olmasına sebep olabilirsiniz.

Tığ işi dantel çantanızla arz-ı endam etmek için daha fazla beklemeyin ve hemen işe koyulun hanımlar.

Sonrakini düzenle 24 Ocak 2021 11:05 pm

Reklam
Paylaş

Rasgele Konular

  • hirka

Hırka Motifli Nasıl Yapılır?

Kadınlar yaptıkları kombinelere ve… Devamını oku

1 gün önce
  • Örgü Modelleri

En Yeni El Örgüleri

En yeni el örgüleri… Devamını oku

2 gün önce
  • Bebek Hırkaları

El Örgüsü Bebek Hırkaları

Hazır olarak örülen birçok… Devamını oku

2 gün önce
  • Panço Örgü Modelleri

El Örgüsü Çocuk Pançoları

El emeği ile yapılmış… Devamını oku

2 gün önce
Reklam

Bu web sitesi çerez kullanmaktadır.