Çeşitli Dantel Modelleri

   Dantel geçmişten günümüze kadar gelmiş ve varlığını halen daha devam ettirmektedir. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başaran modeller olduğu gibi yeni nesil, trend, moda olmuş modellerde mevcuttur. Eskiyle yeninin birleşmesiyle beraber özgün modeller de ortaya çıkmıştır. Eskiden dantel yalnızca çeyiz sandıklarımızı süslerken günümüzde her alanda sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Giyim sektöründen, aksesuar yapımına kadar birçok alanda dantel ürünlere rastlamak mümkündür.

  Dantel modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Dantel ürünler kullanım alanı ve çitliliği oldukça fazladır. Dantel ürünler evimizin her köşesini süslemeye devam etmektedir. Mutfaklarımızda peçeteler, örgü perdeler, buzdolabı örtüleri, masa örtüleri ile karşımıza çıkan dantel parçalar, salonlarımızda vitrin takımları, fiskos örtüleri ile, yatak odalarımızda oda takımları, pike nevresim takımları ile kaşımıza çıkmaktadır. Bunların haricinde daha birçok alanda ve üründe dantel kullanılmaktadır. Çeyiz sandıklarımızı süsleyen parçaların büyük çoğunluğunu dantel parçalar oluşturmaktadır. Kenar dantelleri havlular da bunlardan biridir. Her geçtiğimiz gün bu modellere yenileri eklenmektedir.

Örgüye yeni başlayan bayanlar için kolay dantel örnekleri de mevcuttur. Dantel örmeye yeni başlayanlar genellikle havlu kenarı ile başlatılmaktadır. Havlu kenarları küçük parçalardan oluştuğu için örmesi daha basit ve keyiflidir. Yeni başlayanlar için iyi bir seçenek olacaktır. Dantel konusunda usta olmuş olanlar içinse zor modellerimizde mevcuttur.

Pratik dantel örnekleri, daha kısa süre de yapılarak sizi de sıkmamış olacaktır. Zor modellerin yanı sıra yapımı kolay ve pratik olan dantel örnekleri de vardır. Her bayanın rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır. Şık başlayanlar kolay ve pratik örneklerden başlaması daha iyi olacaktır.

  Dantel masa örtüsü, sizinde salonlarınızın şıklığına şıklık katabilir. Birbirinden şık ve gösterişli modellerimiz için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ