Çeşitli Lif Modelleri

   Lifler çeyiz sandıklarımızın olmazsa olmaz parçalarından biridir. Genellikle her genç kızın çeyizi için örülen, yapılan lif örnekleri mevcuttur.

   Lif modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Yuvarlak olarak örülen modeller olduğu gibi oval, kare, kalp şeklinde farklı formlarda da örgüler, lifler mevcuttur. Tüylü iplerle örülen lifler son zamanlarda yeniden moda olmuştur. Aynı zamanda el, parmak şeklinde örülen modeller de vardır. Lif modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Sizde dilediğiniz modeli seçerek çeyiziniz için örebilirsiniz. Lif modellerinde daha çok nohut modeli ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Nohut modeli ile yapılmış örnekler ağırlıklı olarak tercih edilemeye başlamıştır.

  Tığ işi lif modelleri, birbirinden şık ve gösterişli örnekleri mevcuttur. Lif modellerinin desenli olanları olduğu gibi aynı zamanda düz olarak örülen modelleri de mevcuttur. Lifinizi tek renk örebileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak örülen modeller de vardır. Lif modellerinde çiçek, yaprak gibi motifler ağırlıklı olarak işlenmekte, yapılmaktadır. Aynı zamanda isim yazılı lif modelleri de son zamanlarda oldukça ilgi görmeye başlamıştır.

Birbirinden şık kolay lif örnekleri vardır. Lifler küçük parçadan oluştuğu için örmesi kolay ve keyiflidir. Lif öreceğiniz ipin kalitesi de önemlidir. Yumuşak dokulu, pamuklu ipleri tercih etmeniz daha iyi ve doğru olacaktır. Lifleri kendi çeyiziniz için örebileceğiniz gibi sevdikleriniz için hediye olarak da örebilirsiniz.

Lif nasıl örülür merak ediyorsanız sizde sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz. Birbirinden şık ve farklı modeller tek tek ince ayrıntısına kadar resimli olarak anlatılmıştır. Sizde resimli anlatımlı görselleri inceleyerek rahatlıkla örebilirsiniz. Lif  modellerinde daha çok nohut modeli tercih edilmektedir. Ancak bunun haricinde farklı örnekler ve modeller de vardır. Sizde dilediğiniz seçerek örmeye başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ