Ceviz İçini Bütün Çıkartmak! Ceviz Nasıl Kırılır?

Ceviz İçini Bütün Çıkartmak! Ceviz Nasıl Kırılır?

Cevizin faydaları denince pek çok şık sıralanır. Cevizin bilinen en önemli faydası beyin sağlığına olumlu etkisidir. Ceviz ayrıca yemeklerde de sıkça yer bulur. Tatlılarda kullanılan bu besin zeytinyağlı yemek tarifleri ve bazı et yemeklerinde de kullanılır. Tatlı ve yemeklerde cevizin içi kullanılır. Ceviz kırmak zor olmayan bir iş gibi görünse de kırılmış cevizin içinde kalan küçük ve görünmeyen kabukları ayırt etmek zordur. Cevizin içini bütün çıkartmak için bazı kolay yöntemler vardır. Bunları bilirseniz ceviz kabuğunu kırdığınızda içi bütün olarak çıkacaktır. Yazının devamından bu bilgileri ve ceviz nasıl kırılır sorusunun cevabını öğrenebilirsiniz.

ceviz-icini-butun-cikartmak
Ceviz İçini Bütün Çıkartmak

Ceviz İçini Bütün Çıkartmak!

Yerken arada ceviz kabuğuna denk gelmek ve can sıkıcı durumların ortaya çıkmasını istemeyenler ceviz içini bütün çıkartmak isterler. Ceviz nasıl kırılır? Cevizin içi nasıl bütün çıkartılır? Sitemizdeki Hindistan Cevizi Nasıl Kırılır? Başlığındaki yazımız da merak ettiğiniz bu konuda yardımcı olacaktır.

Cevizin kabuğunun kolay bir şekilde kırılması ve için tek parça olarak çıkması için kırmadan önce bir süre tuzlu suda bekletmeniz fayda sağlayacaktır. Tuzlu suda bekleyen cevizin kabuğu daha kolay açılır ve içi de dağılmadan çıkartılabilir.

ceviz-icini-butun-cikartmak
Ceviz Nasıl Kırılır

Ceviz Nasıl Kırılır?

Ceviz içini bütün çıkartmak ve Ceviz nasıl kırılır sorularına bir diğer cevap ise tepesine sivri uçlu bir bıçak sokmaktır. Cevizin iki tepesinden biri daha belirgindir. Bu belirgin bölüme bıçağı sokup yavaşça iki yana çevirirseniz kabuğu çatlayacaktır. Böylece siz de cevizin içini bütün olarak çıkartabilirsiniz.

Ceviz içini bütün çıkartmak nasıl olur? Ceviz kırarken kolay ya da zor kırılması cevizin cinsiyle de alakalıdır. “Çetin ceviz” deyimine de konu olan zor kırılan cevizlerin içinin tek parça şeklinde çıkarılabilmesi oldukça zordur. Çetin cevizler kalın kabuklu ve kırılması zor olan cevizlerdir. İnce kabuklu cevizlerin açılması ve kabuğunun kırılması daha kolaydır.

ceviz-icini-butun-cikartmak
Cevizin Kabuğu Nasıl Kırılır
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ