Reklam

Çeyizlik dantel kenarı modeli yapımı

Reklam
Reklam

Çeyizlik dantel kenarı modeli yapımı çok amaçlı tığ işi örgü modelini saç bandı yapımında, havlu kenarı olarak değerlendirebilirsiniz. Tığ işi dantel modelleri modası geçmeyen çeyizlerde her zaman yerini alan en güzel ve değerli el işleri modelleridir.

Dantel örneğimizden kitap ayracı, etol ve çeyizlik ara danteli olarak değerlendirebilirsiniz. Şal yapımında yine güzel model olarak ortaya çıkacaktır. Farklı ip seçimi yaparak modelinize göre renk ve ip seçimi modelin daha güzel ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca sayfamızda dantel modelleri oldukça fazladır. Bir çok dantel modelini bulabilirsiniz. Video anlatımlı dantel havlu kenar örneklerimizde yine sayfamızda mevcuttur.

Çeyizlik dantel kenarı modeli yapımı

İstediğiniz ip seçeneğini kullana bilirsiniz.

İp seçimine göre tığ seçmenizde fayda var.

İlk olarak beş zincir çekelim ilk zincir yuvasına batarak halka oluşturalım beş zincir çekip üç tane trabzan uygulayalım. Trabzanlar ikili olacaktır. Tekrar beş zincir aynı halka içine üç trabzan yapalım, beş zincir çekip ters çevirip aynı tekniği uyguluyoruz. Bilinen su taşı modelini yapmış oluyoruz. İstediğiniz boyuta göre yapabilirsiniz. Yedi zincir çekip yuvanın içine batıp trabzan yapıp fıstık yapar gibi ilmeği uzatıp sık iğne ile sabitleyip aynı yere ilmek uzatıp aynı işlemi on kez yapıp tek seferde toplayalım,

Modelin kenar kısmı bu şekilde devam etmektedir. Detayları için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Dantel, çeyiz dantel modelleri, tığ işi hepsi ve daha fazlası için linke tıklayarak uygulayabilirsiniz. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Sibelle örgü youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Çeyizlik dantel kenarı modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Sonrakini düzenle 28 Haziran 2020 4:46 pm

Reklam
Paylaş

Rasgele Konular

  • Atkı Örgü Modelleri

Örgü Atkı Modelleri ve Örnekleri

Örgü Atkı Modelleri ve… Devamını oku

22 saat önce
  • Örgü Patik Modelleri

El Örgüsü Renkli Patik Örnekleri

İnsan vücudunda en çok… Devamını oku

24 saat önce
  • Bebek Örgüleri

İlginç Bebek Örgüsü Örnekleri

Bebek kıyafetlerinin hazır olarak… Devamını oku

1 gün önce
  • Örgü
  • Örgü Modelleri

Örgü Televizyon Battaniyesi Örnekleri

Örgü parçalara olan merak… Devamını oku

1 gün önce
Reklam

Bu web sitesi çerez kullanmaktadır.