Çeyizlik Lif Tekniğinden Tutacak Modeli

Çeyizlik Lif Tekniğinden Tutacak Modeli

Çeyizlik lif tekniğinden tutacak modeli her alanda örgü modellerini sevenler için yapılabilecek güzel bir çalışma oldu. Tığ işi modelleri örgü modelleri hem çeyizler için hem de günlük yaşamda vazgeçilmezlerden olmaktadır. İp seçimini kullandığınız mutfak gereçlerine göre ayarlayıp kombinleyerek güzel görseller elde edebilirsiniz. Renk uyumuyla hazırladığız çalışmalarda göre daha güzel sonuçlar ortaya çıkacaktır. Farklı tığ işi modelleri için sitemize göz atmayı unutmayın.

Çeyizlik tutacak modelinin yapılışı

3 Renk lif ipi kullandık videoda . Tercihe göre daha fazla renk de kullanılabilir.

Elinize yatkın olan 2-8 numara arası tığ seçimi

Yapılışı: İlk olarak 6-7 tane zincir çekelim. En baştaki zincirin içine batarak minik bir halka oluşturalım. Halkanın içine bir fıstık yapalım. Tepesine bir açık fıstık dibine bir açık fıstık yapıp ikisini bir kapatalım. 4-5 zincir çekip aynı işlemi tekrarlayalım. Sırayı tamamladıktan sonra ikinci renge geçelim. ilk sırada bıraktığımız zincir boşluklarına beşer tane , aralarında zincir olan fıstıklar yapalım. Bu sıradan sonra model kutu teknik ile tamamlanıyor. Batış detayları için videuya göz atmanızı öneririm. Yapacaklara kolaylıklar diliyorum. Takıldığınız herhangi bir detay olursa videonun yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca kanalımıza abone olarak yayınlanan videolardan haberdar olabilirsiniz. Videolarımızın devamı için lütfen beğenip, paylaşarak destek olmayı unutmayın. Her zaman olduğu gibi; sizi videonun yorumlar kısmında her türlü soru görüş öneri ve istekleriniz için bekliyor olacağız… Yorumlarınız bizim için çok değerli bu yüzden olduğunca çabuk yanıt vermeye çalışıyoruz. Tüm örgü sevenlere şimdiden kolay gelmesini diliyoruz.

Lif ipinden tutacak yapımı /
Lif ipi ile tutacak yapımı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ