Çiçek Coşturan Kuru Maya ile Bitki Besini Yapımı

Çiçek Coşturan Kuru Maya ile Bitki Besini Yapımı

Mutfaklarımızın vazgeçilmezi kuru mayanın hamur kabartmak dışında cilt bakımından bitki besinine kadar pek çok faydasının olduğu birçok insan tarafından defalarca denenmiş alınan olumlu sonuçlar neticesinde kabul edilmiş bir gerçektir.


İçerisinde bol miktarda bulan vitamin (özellikle b vitaminleri ) ve minareler sayesinde cilt bakımında da çok faydalı olan kuru maya çiçekleriniz için harika bir çiçek coşturandır. İçerisindeki aktif maya mantarlarının varlığı nedeniyle kuru maya toprakla bir araya geldiğinde organik ayrıştırma süreci hızlanıyor. Toprak, ürünlerin büyümesi için gerekli olan besini hızlı bir şekilde bitkiye veriyor.

Çiçek Coşturan Kuru Maya ile Bitki Besini


Kuru maya çiçeklere faydası azot ve potasyum gibi elementler toprakla buluşup bitki gelişimine olumlu katkılar sağlıyor. Bitkilerinizin kök gelişimini hızlandırıyor. Hastalıklara karşı direnci artan bitkiler daha sağlıklı ve hızlı büyüyüp gelişiyor.

kuru maya çiçek coşturan nasıl yapılır

Sadece iki malzeme ile tüm evlerde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu sihirli karışımı hazırlamak için gerekli olan malzemeler şunlardır 1 yemek kaşığı yada 1 paket (10 gr.) kuru maya 3 litre su.

Başka bir vitamin ürünü kullanıyorsanız ayda bir kullanmıyorsanız da 15 günde bir bitkilerinizi bu karışımla sulayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken 2 önemli husus bulunuyor; birincisi sulama yapılırken bitkinin yapraklarına suyu kesinlikle değdirmeden direkt toprağı sulamalısınız, ikincisi saksının altında biriken suyu bekletmemelisiniz aksi taktir de böceklenme ve koku oluşur.

kuru maya ile çiçek bakımı tarifi
kuru maya çiçeklerde nasıl kullanılır

Çiçek bakımı konusunda faydalı bilgiler veren Musti Çiçek Evi youtube kanalına teşekkür ederiz. Birbirinden güzel ve faydalı içerikleri mevcut, kanalını ziyaret edebilirsiniz.


Bu sihirli karışımı yılbaşı çiçeği, barış çiçeği, barış çiçeği, orkide, para çiçeği, kalonşo, şeflera, yuka çiçeği gibi istediğiniz tüm bitkilerde besin takviyesi olarak sulama koşullarına dikkat ederek kullanabilirsiniz.


Öncelikle çocuklu evler başta olmak üzere kimyasal ürün hassasiyeti bulunan çiçek severlerin rahatlıkla hazırlayıp gönül rahatlığı ile kullanabileceği tarifin hazırlık videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

kuru maya ile çiçek bakımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ