Çiçek Yetiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çiçek Yetiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çoğu kişinin hobi olarak uğraştığı çiçek yetiştirmenin zorlu bir sürece dönüşmemesi için dikkat edilmesi gerekenleri derledik. 

Evde çiçek yetiştirmek evin ortamını pozitif yapar, sizin ruhunuzu iyileştirir ve zamanınızı daha iyi geçirmenizi sağlar. Tıpkı hayvanlar gibi çiçekelerde birer arkadaştır. Rengarenk çiçekleri evde saksıda veya bahçede yetiştirip keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Çiçek yetiştirmek aslında çok kolay bir süreç değildir. Kolaylaştırmak için çiçek yetiştirmenin püf noktalarını bilip dikkat etmek gereklidir. Yetiştireceğiniz çiçeğin cinsine göre püf noktalarda değişebilmektedir.

Çiçek Yetiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Çoğu çiçek türü doğrudan ışığı sevmezler. Bu yüzden çiçeklerimizi direk güneş ışığı almayan bir yerde muhafaza etmeye özen gösterin. Hemen hemen her çiçek türü direk olarak güneş ışığına maruz kaldığında solma ve dökülme yaşar.
  • Oda içerisinde çok fazla güneşi direk almayan açık renk bir duvar önünde çiçeklerinizi koruyabilirsiniz.
  • Çiçekleri sulamak hafife alınsa da dikkat gerektirir. Çiçekleri sularken düzenli ve yeterli sulamaya özen gösterin. günde bir defa sulamak yeterli olacaktır. Çok az ya da çok fazla su vermek çiçeği yıpratır. Bu yüzden her gün toprağı nemli kalacak şekilde sulayın.
  • toprağını düzenli periyotlar ile gübreleyin. Belli aralıklarla toprağını değiştirin. Çiçek büyüyüp saksıya sığmamaya başladığında saksı ve toprağı değiştirmek için en ideal zamandır.
  • Ayrıca her bitkiyi ya da çiçeği mevsiminde yetiştirme dikkat edin. Her çiçeğin suya, güneşe ve verimli bir toprağa ihtiyacı vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ