Çiçekleri Canlandırmak için Ne Yapmalı?

Çiçekleri Canlandırmak için Ne Yapmalı?

Çiçekleri Canlandırmak için Ne Yapmalı?

Çiçeklerin bakımı ve ilgiyi istediği bilinir. Balkonları, odaları ve bahçeleri süsleyen çiçekler özel bir bakımı gerektirir. Basit ve pratik bilgiler ile çiçek bakımını en iyi şekilde yapmak mümkündür. Öncelikle çiçeklere sevgi vermek çiçek bakımının püf noktalarındandır. Çiçeklere uygun toprağın koyulması gibi teknik bilgilerin yanı sıra çiçekleri canlandırmak için yapılması gerekenleri aşağıda canimanne.com takipçileri için sıraladık.

Çiçekler Nasıl Canlandırılır?

  • Yumurta haşladığınız suyu çiçeklerin dibine dökerseniz iyi sonuçlar elde edebileceğinizi göreceksiniz.
  • Vazodaki güller cansızlaşmaya başladığı zaman gülleri önce sıcak suya, daha sonra soğuk suya batırın.
  • Sigara küllerinin çiçeklerin bulunduğu saksının dibine dökülmesi halinde çiçeğin toprağındaki ve yapraklarındaki böceklenmenin de önüne geçmiş olursunuz. Barbekülerde biriken küller saksılarda gübre olarak kullanılabilir. Kül, karıncaların çiçeklere yaklaşmasını da engeller.
  • 24 gram sabun, 1 litre su ve 10 cc alkolü karıştırarak oluşturacağınız karışım evde saksıda baktığınız ya da bahçenizde bulunan çiçeklerin yapraklarının kıvrılmasını, cansızlığını önler. Bu karşımı püskürterek çiçeklerin yapraklarına sıkabilirsiniz.
  • Çiçeklerin yapraklarındaki lekeler, köklerindeki çürükler soğuk su ile giderilir. Çiçekleri sularken sıcak su yerine en azından oda sıcaklığında ve kireçsiz su kullanılmalıdır.
  • Evde bakılan çiçeklerin yerinin sürekli değiştirilmesi zararlıdır. Çiçekleri evinize yerleştirirken uzun süre kalabilecek bir yere koyunuz.
  • Saksı değişimi yapılacağı zamanlarda çiçeğin ve toprağının aktarılacağı saksının temiz ve hava almış toprakla dolu olmasına dikkat edilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ