Canım Anne

Çiçekleri Canlandırmak için Ne Yapmalı?

Çiçekleri Canlandırmak için Ne Yapmalı?

Çiçekleri Canlandırmak için Ne Yapmalı?

Çiçeklerin bakımı ve ilgiyi istediği bilinir. Balkonları, odaları ve bahçeleri süsleyen çiçekler özel bir bakımı gerektirir. Basit ve pratik bilgiler ile çiçek bakımını en iyi şekilde yapmak mümkündür. Öncelikle çiçeklere sevgi vermek çiçek bakımının püf noktalarındandır. Çiçeklere uygun toprağın koyulması gibi teknik bilgilerin yanı sıra çiçekleri canlandırmak için yapılması gerekenleri aşağıda canimanne.com takipçileri için sıraladık.

Çiçekler Nasıl Canlandırılır?

  • Yumurta haşladığınız suyu çiçeklerin dibine dökerseniz iyi sonuçlar elde edebileceğinizi göreceksiniz.
  • Vazodaki güller cansızlaşmaya başladığı zaman gülleri önce sıcak suya, daha sonra soğuk suya batırın.
  • Sigara küllerinin çiçeklerin bulunduğu saksının dibine dökülmesi halinde çiçeğin toprağındaki ve yapraklarındaki böceklenmenin de önüne geçmiş olursunuz. Barbekülerde biriken küller saksılarda gübre olarak kullanılabilir. Kül, karıncaların çiçeklere yaklaşmasını da engeller.
  • 24 gram sabun, 1 litre su ve 10 cc alkolü karıştırarak oluşturacağınız karışım evde saksıda baktığınız ya da bahçenizde bulunan çiçeklerin yapraklarının kıvrılmasını, cansızlığını önler. Bu karşımı püskürterek çiçeklerin yapraklarına sıkabilirsiniz.
  • Çiçeklerin yapraklarındaki lekeler, köklerindeki çürükler soğuk su ile giderilir. Çiçekleri sularken sıcak su yerine en azından oda sıcaklığında ve kireçsiz su kullanılmalıdır.
  • Evde bakılan çiçeklerin yerinin sürekli değiştirilmesi zararlıdır. Çiçekleri evinize yerleştirirken uzun süre kalabilecek bir yere koyunuz.
  • Saksı değişimi yapılacağı zamanlarda çiçeğin ve toprağının aktarılacağı saksının temiz ve hava almış toprakla dolu olmasına dikkat edilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi