Çiçeklerin Hızlı Büyümesi için Ne Yapmalı?

Çiçeklerin Hızlı Büyümesi için Ne Yapmalı?

Çiçeklerin Hızlı Büyümesi için Ne Yapmalı?

Evlerde ve ofislerde beslenen çiçeklerin hızlı büyümesi sürecinde pek çok hatalar yapılır. Bu hatalar çiçeklerin büyümesini engeller. Çiçeklerin hızlı büyümesi için en önemli nokta çiçeklerin fotosentez yapabilmesidir. Aşağıda sıraladığımız maddeler çiçek bakımı sırasında yerine getirildiği takdirde ev ve ofislerimizdeki çiçekler hızlı bir şekilde büyümeyi sürdürürler.

ciceklerin-hizli-buyumesi-icin-ne-yapmali

Çiçekler Nasıl Hızlı Büyür?

  • Çiçeklerin yapraklarının hareket edecek alanlarının olması şarttır. Yapraklarını ve saplarını eğip bükmelerini sağlayacak esintinin olması şarttır. Bu esinti gün boyunca devamlı şekilde olmasa da aralıklarla pencereler açılarak sağlanabilir. Pencereler açılırken havanın çok soğuk olmamasına ve çiçeklerin direk soğuğa maruz kalmamasına dikkat edilmelidir.
  • Her canlının olduğu gibi çiçeklerin de güneş ışığına ihtiyacı vardır. Çiçeklerin yapraklarına güneş ışığı direk olarak temas etmese bile, en azından bulundukları ortama giriyor olması gerekmektedir. Ancak evlerde ve ofislerde çiçekler için en doğru yer pencerelerin önü olarak bilinir.

ciceklerin-hizli-buyumesi-icin-ne-yapmali

  • Evlerimizdeki perdeler sabah gün doğar doğmaz açılmalıdır. Bu durumda beslendiğimiz çiçekler sabahın ilk ışıklarından itibaren güneş ışığından faydalanabilir. Sıcak yaz günlerinde çiçeklere vuran güneç ışığının direk olmamasına özen gösterilmeli, güneş ışıkları pencerelerdeki tüllerle filtrelenebilir.
  • Evlerde beslenen ve çiçek açan bitki çeşitleri için fotosentezin sağlanması ve bu amaçla da güneş ışığı çok önemlidir. Çiçek açan bitkilerin gündüz güneş ışığı alma süresi çok iyi ayarlanmalıdır. Evlerde perdelerin sımsıkı kapalı tutulup öğlen saatlerinde açılması çiçekli bitkiler için uygun değildir.
  • Her bitkinin ihtiyaç duyduğu ısı derecesi değişir. Bu yüzden ev ve ofislerde bakılan çiçeklerin türüne göre hangi ısıya ihtiyaç duyduğunun öğrenilmesi çiçeklerin hızlı büyümesi için önemlidir.

ciceklerin-hizli-buyumesi-icin-ne-yapmali

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ