Canım Anne

Çiçekli ev terliği yapılışı

Çiçekli ev terliği yapılışı

Çiçekli ev terliği yapılışı kız çeyizi için harika bir çalışma olmuş keçeden taban kullanarak çalışılmış görselliği ile gözlerimize hitap ediyor.

Ev gezmelerine çokta yakışacak olan bu güzel çiçekli ev terliği yapımını sizlerinde çok beğenerek yapacağınızı düşünüyorum.

Yapılışı oldukça kolay ve sizlere iki ayrıntılı video ile sunuyoruz. Detayları takip ederek kendinize ve sevdiklerinize yapabilirsiniz.

Sizler istediğiniz numarada hazır taban kullanabilirsiniz. Farklı renklerde kıyafetlerinize uyumlu örebileceğiniz çiçekli ev terlikleri yaparak günlerinizde şıklığı yakalayabilirsiniz.

Banyo terliği olarak düşünülebilir. Özellikle kız çeyizi için güzel olacağını düşünüyorum. Havlu takımlarına uyan renklerde çokta şık olacaktır. Hanımlarımız el işlerini oldukça seviyorlar vede nasıl kombin edecekleri biliyorlar. Hepimizin fikirleri renkleri farklılık gösterecektir. Yapmak isteyen bütün arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin dileklerimi iletiyorum. Farklı içeriklerde tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

Çiçekli ev terliği yapılışı

Çiçekli ev terliği yapımı ve detayları

Kullanılan malzemeler

Hazır patik tabanı (38-39 numara olarak çalışılmış)

3 ve 2 numara tığ Makas iğne, iplik yeşil ve beyaz patik ipi çiceğin ortasında ebruli ip kullanılmıştır.

Yapılışı: öncelikle patik tabanı örerek hazır tabanla birleştirme işlemi yapıyoruz.

Sonrasında terliğin üst kısmını yapacağız. Terliğin üst kısmını sık iğne olarak örüyoruz düzgün ve muntazam durması için.

9 sık iğne üzerine kuruyoruz modeli ve her sırada ilk ve son sık iğnelerde arttırma işlemi yaparak 37 sık iğne olana kadar bu işlemi tekrar edelim.

Devamın aynı sayıyla 35 sıra örelim terliğin üst son sırasını da ters sık iğne örerek bitirelim.

Öncelikle üst kısmı tabanla kenarlardan teyelleyerek birleştirip sonrasın da sık iğne tekniğiyle örerek birleştirelim.

Kenar uygulaması olarak sık iğne 3 zincir olarak pıtırcıklar yapalım üst ve taban kısmında da kenarda aynı uygulamayı yaparak terliğin bütün kenarın da bu işlemi yapalım. Çiçeği de ortalayarak diktikten sonra terliğimiz hazırdır.

Örgü, örgüler ve el işleri, ev terliği yapımı, tığ işi, hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşım ve beğenilerle desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız önemlidir.

Çiçekli ev terliği yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel ev terliği çalışması için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ