Çiçekli Yazma Kenarı Örnekleri

Yazmaların yeri ve önemi biz kadınlar için bambaşkadır. Çünkü yazmalar kadınların aynı zamanda türbanı olduğu için girdikleri ortamda kenar oyası ile dikkat çekmeyi severler. Bu yüzden yazma kenarlarına yapılan kenar oyalarına da büyük önem verilmektedir. Her geçtiğimiz sezon bu kenar oyalarına yenileri eklenmekte, eskiyle yeninin buluşması ile yeni modeller ortaya çıkmaktadır. Eskiden tığ işi yazma oyaları daha rövanşta iken artık günümüzde iğne oyası ile yapılan kenar oyaları daha fazla tercih edilmektedir. Bunun sebebi de tığ işi oyalara göre daha narin ve kibar durmasıdır.

      Yazma kenarı modelleri çeşitliliği çok fazladır. Rengarenk birbirinden şık ve gösterişli modeller vardır. Çiçek ve yaprak motifleri yazma kenarlarında sıkça kullanılmaktadır. Bu motifleri tığ işi kenar oyalarında gördüğümüz gibi iğne ile yapılan oyalarda da görmek mümkündür. Karanfil, gül, lale motifli yazma kenarı modelleri sıklıkla kullanılmaktadır. Kenar oyaları yazmaların süsü, göz nurudur. Yazmalarımız bu motiflerle değerine değer katmaktadır.

Yazma kenarı örnekleri arıyorsanız eğer sitemizdeki resimli anlatımlı örnekleri inceleyerek işe başlayabilirsiniz. Eminim sizinde hoşunuza gidecek bir model mutlaka bulacaksınız. El becerisi yüksek olan bayanlarımız için zor modellerimiz olduğu gibi el işine yeni başlayan hevesli bayanlarımız için çok basit kenar oyası örneklerimiz de vardır. Modellerimizden yardım alarak yeni motifler ekleyip kendi kenar oyanızı kendiniz de oluşturabilirsiniz. Evet el örgüsü işle, iğne oyaları zahmetlidir ama bir o kadar da zevklidir. Hem ortaya çıkan sonucu gördüğünüzde buna değeceğine eminim.

En yeni yazma kenarı örnekleri sitemizde mevcuttur. Her geçtiğimiz günde bu modellere yenileri eklenmektedir ve sitemizdeki yerini almaktadır. Bizi takipte kalın, yeni modeller de sizde haberdar olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ