Çikolata lekesi nasıl çıkar?

Çikolata lekesi nasıl çıkar?

Çikolata lekesi nasıl çıkar?

Çikolata lekesi nasıl çıkar? Hepimizin sevdiği hele ki çocukların vazgeçemediği en sevdikleri bu tatlı bazen halımızın üzeri bazen de üzerimize dökülüyor. Ufaklığın ağzından aktığı çikolata annelerimizin eyvah dediği o zor lekeyi nasıl çıkarta biliriz. Bir kaç püf noktayla çıkarmak mümkün!

Çikolata lekesi

Zor lekeler arasında çok sık sorulan çikolata lekesi sabah kahvaltısından, bir çok ürün çeşitleriyle çocukların elinde erime derecesi çok düşük olmasıyla hızlıca eriyor ve üzerimize dökülmesi kaçınılmaz olurken, bazende halımızın üzerinde çikolata lekesiyle karşılaşa biliyoruz. Özellikle mutfakta çok sık rastladığımız bir durum özellikle yaş pasta yaparken kaçınılmaz oluyor. En çok tüketilen en çok lekesi olan çikolata lekesini nasıl çıkartırız sorularına cevap vermeye çalışacağız yazımızdan bulabilir video anlatımını izleye bilirsiniz.

Çikolata lekelerini nasıl çıkartırız?

√ Öncelikle ister üzerimizde ister halıda olsun, yada koltukta olsun lekeye asla sıcak suyla veya bezle silmekten kaçınıyoruz. Daha çok yayılmasına ve derinleşmesine sebep olacaktır.

√ Dökülen çikolata lekesini öncelikle bıçak, spatula ile hafifçe zarar vermeden fazlasını alalım ve buradaki dikkat kumaşa daha fazla yaymamak olacaktır.

√ İkinci aşama soğuk su olması gerekiyor soğuk ile fazlalığını akıtalım.

√ üzerine sıvı veya matik deterjan döküp bekletin, fazla bastırmamaya özen gösterin.

√ İster sıvı deterjan veya matik deterjan kullanarak yıkama yapabilirsiniz.

√ İnatçı lekelerde leke çıkarıcı ürünler tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken kıyafetlerinizin yıkama talimatını mutlaka okuyunuz.

√ özel kumaşlar ve yıkama yapılmayan yün, ipek ve diğer kumaşlar için kuru temizleme uygulaması olacaktır.

√ Diğer bir püf nokta kumaştan lekeyi çıkartırken alt kısmına geçmemesi için temiz bir bez veya kağıt havlu yerleştirin.

√ Zor lekeler için amonyak kullanımı olacaktır soğuk su içinde biraz amonyak sizin yardımınıza yetişecektir.

√ Halıdan nasıl çıkarta biliriz çikolata lekesini fazlasını spatula ile alalım ve kurumaya bırakalım ve hafifçe kazıyalım süpürge yardımı ile temizleyip soğuk su ile biraz sıvı deterjanla veya toz deterjan kullanarak temizleye biliriz. Silme işlemi dışından içeri doğru, dairesel harekele yaymadan siliniz, az su ile durulayalım.

Bir çok pratik bilgiler, püf noktalar ve çikolata lekesi nasıl çıkar diğer yazılarımızı linke tıklayarak okuya bilirsiniz

Çikolata lekesi çıkarma önerileri video anlatımını buradan izleye bilirsiniz.

Zahide yetiş tv kanalına bu güzel video anlatımı için teşekkür ederiz.

 

Çikolata lekesi nasıl çıkar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ