Cildinize Uygulayabileceğiniz Doğal Yağlar

Cildinize Uygulayabileceğiniz Doğal Yağlar

Cildinize Uygulayabileceğiniz Doğal Yağlar

Cildiniz parlak, ışıl ışıl ve bakımlı görünmesini istiyorsanız pahalı, içinde ne olduğunu bilmediğiniz kozmetik ürünlerine para vermek yerine doğal yağları tercih ederek kullanabilirsiniz. Böylelikle cildinizi doğal yağlar ile besleyip, canlandırabilir ve nemlendirerek gerekli bakımı yapabilirsiniz. Cildinize iyi gelecek doğal yağlar arasından bazıları ve kullanım şekilleri ise aşağıdaki gibidir;

  • Portakal çiçeği yağı: Bu doğal yağ özellikle yanık gibi durumlar sonrasında ortaya çıkan yanık lekelerine karşı etkilidir. Yeni oluşan yanık izlerine sürüldüğünde daha etkili sonuçlar elde etmek mümkündür. Yanık izlerini yüzünüzden, cildinizden kaybetmek için 10 damla portakal çiçeği yağı ve 1 damla kuşburnu yağını karıştırınız ve yanık izi olan yerlere uygulayınız. Eski yanık izlerinde etki görmek için en az 3 ay uygulamalısınız.
kuşburnu ağacı nerede yetişir
kuşburnu ağacı nerede yetişir
  • Avokado yağı: Bu yağ kuru ve yaşlı ciltler için oldukça etkilidir. Cilde canlılık kazandırır ve bebeksi bir görünüm olmasını sağlar. İçersinde A, E, B ve D vitamini barındırdığı için cildi besler ve nemlendirir. Aynı zamanda egzama sorununa karşı da etkilidir.
  • Kamelya yağı: Bu yağ cildin daha pürüzsüz olmasına yardımcı olmaktadır. Cildin yaşlanmasını önlemektedir. Aynı zamanda içerisinde bulunan Omega yağları ve E vitamini sayesinde cildi besler. Besleyici özelliğinin yanı sıra kırışıklık azaltmakta da etkilidir.
  • Fındık yağı: Kuru ciltler için uygundur. Cildi yumuşatır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ