Cildinizi Doğal Yollarla Temizleyin!

Cildinizi Doğal Yollarla Temizleyin!

Cildinizin her zaman sağlıklı ve bakımlı olmasını istiyorsanız cilt temizliğine özen göstermeli ve cilt tipinize uygun bir temizleme yöntemi seçerek düzenli olarak temizlemelisiniz. Özellikle de geceleri makyaj artıkları, bütün günün kiri tozu ile yatmamalı, cilt temizliğinizi yaptıktan sonra yatmalısınız.

Cildinizin temiz olmasını istiyorsanız yağlardan ve kirlerden, siyah noktalardan arındırmanız gerekir. Bunun içinde doğru bir temizleme işlemi yapmanız gerekir. İçerisinde bilmediğiniz pek çok kimyasal barındıran temizleyicileri kullanmak yerine evde doğal yollarla cilt temizliği yapabilirsiniz. Böylelikle cildinizin doğal dengesini korumuş olur, hem sonuca ulaşır hem de cildinizi korumuş olursunuz.

cildinizi-dogal-yollarla-temizleyin

Evde bulunan malzemeler ile yapılan cilt temizleme işlemlerinden birkaçı ise aşağıdaki gibidir. Bunlara dikkat ederek ve uygulayarak hem ekonomik bir şekilde hem de pratik yollardan cilt temizliğinizi yapabilirsiniz.

cildinizi-dogal-yollarla-temizleyin

  • Limon: Cilt temizliğinde en başta kullanılan ve akla gelen elbette ki limondur. Limon içerdiği asitler sayesinde cildinizdeki yağı, kiri ve siyah noktaları temizler. Bunun yanı sıra ise cilde nem kazandırır. Bir pamuğun üzerine birkaç damla limon sıkarak cilt temizliğini yapabilirsiniz. Bu temizleme yöntemi özellikle de yağlı ciltler için oldukça etkilidir.
  • Bebek yağı: Bebek yağının bilinmeyen bir özelliği de müthiş bir cilt temizleyici özelliği olmasıdır. Bunun için bir pamuğun üzerine birkaç damla bebek yağı damlatın ve cildinizi bununla silin. Pamuğun sildikçe sarıya döndüğünü fark edeceksiniz. Bu sayede cildiniz hem arınmış, temizlenmiş olacak hem de nem kazanarak yumuşacık olacaktır.
  • Sirke ve karbonat: Cildinizde bulunan siyah noktalara karşı çözüm arıyorsanız sirke ve karbonatın gücünden faydalanabilirsiniz. Bunun için bir yemek kaşığı sirkenin içine bir çay kaşığı karbonat ekleyiniz ve karıştırınız. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürünüz ve bir süre bekledikten sonra önce ılık daha sonra soğuk su ile durulayınız. Bu yöntemi haftada bir veya iki kere uygulayarak siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.
  • Maden suyu: Pek çok bayanın bilmediği yöntemlerden biri de maden suyu ile cilt temizliğidir. Maden suyunu pamuğa dökünüz ve cildinizi bununla siliniz. Cildinizdeki yağların yok olduğunu göreceksiniz.
  • cildinizi-dogal-yollarla-temizleyin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ