Cilt Bakımı İle İlgili Bilmeniz Gereken Temel Bilgiler

Cilt Bakımı İle İlgili Bilmeniz Gereken Temel Bilgiler

Sağlıklı ve güzel bir cilt için bakım şarttır. Cilt bakımı ile ilgili bilmeniz gereken temel bilgileri uyguladığınız takdirde daha sağlıklı bir cilde sahip olacaksınız. 

Yaşlanmayı engellemek için sürekli cildinize bakım yapmanız gerekir. Cilt bakımı yapmadan önce cildinizi tanımanız gerekir. Her cildin özellikleri farklıdır. Her cilde yapılması gereken bakımlar da farklıdır. Cildinizin tipine göre ihtiyaçlarını belirlemeli ona göre bakımlar yapmalısınız. Cilt bakımı ile ilgili herhangi bir uygulama yapmadan önce doğruluğunu araştırmanızı öneririz. Kulaktan dolma bilgiler ile cildinize kalıcı zararlar verebilirsiniz.

Cilt Bakımı İle İlgili Bilmeniz Gereken Temel Bilgiler

  • Bakım yaparken her zaman ilk önceliğiniz cildinizin ihtiyacına göre bakım yapmak olsun. Ayrıca cilt tipinizi ele alıp ona göre bakım yapın. Karma, yağlı,kuru olarak 3 ayrı cilt tipi bulunmaktadır. Cilt tipinize uygun bakımlar bulup rutin olarak yapmaya özen gösterin.
  • Cildinizi temiz tutmaya özen gösterin. Her sabah uyandığınızda mutlaka yüzünüzü yıkayın. Aynı şekilde her akşam uyuduğunuzda da cildinizi temizleyin. Makyaj cildi derinlemesine kirletir. Makyaj yapıyorsanız sürekli cildinizi temizleyin. Bunun için peeling ve makyaj temizleyicileri kullanabilir ayrıca cilt tipinize uygun bir doğal sabun da kullanabilirsiniz.
  • Cildinize nem maskeleri uygulayın. Cildin en önemli kaynağıdır. Nemini kaybeden cilt birden fazla sorun ile karşılaşır. Cildinizi rutin olarak nemlendirmeye özen gösterin.
  • Yüz tüylerinizi alırken jilet, ağda gibi ürünler kullanmayın. Jilet yüzünüzü tahriş edebilir. Ağda ise cilt sarkmalarına neden olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ