Ciltte Oluşan Bozulmaların Sebepleri

Ciltte Oluşan Bozulmaların Sebepleri

Ciltte Oluşan Bozulmaların Sebepleri

Cilt insanın en değerli giysisidir. Bu yüzden cilt temizliğine, bakımına da önem verilmelidir. Cildinizi korumak aslında sanıldığı kadar zor değildir. Ciltte oluşan lekeler, bozulmalar aslında kişinin yapmış olduğu hatalardan, yanlış ürün kullanımından kaynaklanmaktadır. Cildinizin bozulmasına neden olan hataları yapmaktan kaçınarak cildinizi koruyabilirsiniz.

ciltte-olusan-bozulmalarin-sebepleri

Cilt bozulmalarına neden olan hatalar

  • Hemen hemen herkes bakımlı bir cilde sahip olmak ister. Ancak bakım yapacakken yaptığınız hatalar yüzünden cildinize zarar verebilirsiniz. Öncelikle haftada bir seferden fazla peeling uygulamayınız. Aynı şekilde haftada 2 kereden fazlada maske yapmayınız. Bu cildinizin tahriş olmasına ve bozulmasına sebep olur.
  • Cilt temizliği konusunda yapılan en büyük yanlışlardan, hatalardan biri de cilt temizliği yaparken sert davranmak, çok fazla bastırmaktır. Cilt vücudumuzun en hassas noktalarından biridir. Bu yüzden cilt temizliği yaparken dikkatli olmalı ve nazik davranmalısınız.
  • Yetersiz ve düzensiz uyku cildi olumsuz yönde etkilemektedir. Sağlıklı, bakımlı, parlak ve canlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız mutlaka düzenli ve yeterli uyku uyumalısınız.
  • Cilt temizliğinin rutinlerini aksatmak da cildin bozulmasına neden olmaktadır. Cilt temizliğinde öncelikle cildinizi sabun içermeyen köpük jeller veya bebek şampuanını kullanarak temizleyiniz. Daha sonra cilt tipinize uygun tonik ile tonik yapınız en son ise nemlendiriniz.
  • Cilt bakımında bir diğer hassas nokta ise seçilen bakım ürünleridir. Bakım ürünlerinizi sık sık değiştirmeyiniz. Güvenilir markaları ve içerisinde daha az kimyasal barındıran bakım ürünlerini tercih ediniz.
  • Cilt bozulmalarına sebep olan bir diğer hata ise düzensiz ve sağlıksız beslenmedir. Sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız düzenli, sağlıklı ve yeterli beslenmeye önem vermelisiniz.

ciltte-olusan-bozulmalarin-sebepleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ