Çimen Lekesi Kottan Nasıl Çıkar?

Çimen Lekesi Kottan Nasıl Çıkar?

Çimen Lekesi Kottan Nasıl Çıkar?

Bazı lekeleri kıyafetlerden çıkarması oldukça güçtür. Bunlardan biri ise çimen lekesidir. Özellikle de çocukların kıyafetlerinde oldukça fazla rastlayabileceğiniz bu leke ile baş etmeniz aslında oldukça basittir. Normal çamaşırlarla beraber yıkamakla bu lekeden kurtulmanız oldukça zordur. Çimen lekesini daha kolay çıkarmak için bazı püf noktaları vardır. Bu püf noktalarına dikkat ederek daha kolay çıkarabilirsiniz. İşte çimen lekesini kottan çıkarmanın püf noktaları;

  • Çimen lekesi olduğunda diğer çamaşırlarla beraber yıkamayı beklemeniz yerine hemen ılık su ve sabunla yıkarsanız leke daha kolay çıkacaktır. Eğer kurursa lekenin çıkması daha da zorlaşır.
  • Kurumuş çimen lekesini çıkarırken kumaşın türüne göre temizleme yöntemi seçmelisiniz.
  • Çimen lekesinin en zoru ise kottan çıkarılmasıdır. Diğer kumaşlara göre çıkarması daha zordur. Çünkü kotu çok fazla çitileyemezsiniz. Rengini alır. Bu yüzden fazla çitilemeden daha basit ve kumaşa göre yöntemler seçmelisiniz.
  • Çimen lekesi kuruduğunda kotu nemlendirerek fırçalayınız.
  • Ardından oksijenli su veya ispirto ile yıkayarak daha kolay çıkarabilirsiniz. Bu yöntem daha doğal içerikli olduğu için kotun rengine ve kumaşına da zarar vermeyecektir.
  • Kottaki çimen lekesini gidermek için yarım saat kadar ılık sabunlu suyun içinde bekletebilirsiniz. Böylelikle yıkadığınızda leke yumuşadığı için daha kolay çıkacaktır. Sizlerde bu doğal ve pratik yolları deneyerek çimen lekesinden kurtulabilirsiniz.

Çimen Lekesi Kottan Nasıl Çıkar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ