Canım Anne

Çobançantası Nedir? Çobançantası Otunun Faydaları

Çobançantası Nedir? Çobançantası Otunun Faydaları

İsmi ve tadı çok fazla bilinmeyen Çobançantası bitkisi sıcak bölgede yetişen şifalı bir bitkidir. Çobançantası bitkisinin sağlığa faydalarını ve daha fazlasını içeriğimizden bulabilirsiniz.

Çobançantası Nedir?

Çobançantası Türkiye’de çok fazla bilinen ve tüketilen bir bitki türü değildir. Çobançantası genellikle Asya ve Avrupa’da sıcak bölgelerde yetişen bir bitkidir. Yıllık bir bitki olan Çobançantası farklı görünümlere sahiptir. Tüm yaz boyunca çiçek açan bu bitki alternatif tıpta şifalı otlar arasında yer almaktadır. Çobançantası bitkisinin üst kısmının tamamı bitkisel yani doğal ilaçlarda kullanılmaktadır. Çobançantası bitkisinin burna koku olarak pek hitap etmeyen kötü bir kokusu vardır.  İçerisinde çeşitli yağlar, A,B,C ve K vitaminleri bulunmaktadır. Çobançantası bitkisinin şifalı olarak kullanılması ise Antik çağ dönemine dayanmaktadır.

Çobançantası Otunun Faydaları

  • İç ve dış kanamalarda kanamayı durdurucu etkiye sahiptir. Kadınlarda adet döneminde çok fazla kan kaybedilmesini önlemek ve daha sağlıklı bir adet dönemi geçirmek için tüketilmesi önerilmektedir.
  • Sindirim sistemi sorunları üzerinde olumlu etkisi vardır. Ayrıca diyare sorunu yaşayanların tüketmesi sorunu hızlı bir şekilde çözecektir.
  • Kan dolaşımını düzenler. Doğumdan sonra meydana gelen aşırı kanama sorununda kanı durdurma etkisine sahiptir.
  • Boğaz ağrısı için en etkili bitkisel çözümler arasında yer alıyor. Otun çayını tüketirseniz boğaz ağrınız geçecektir.
  • Çobançantası otunun çayı idrar yolu enfeksiyonu sorununa da çözüm sağlamaktadır.
  • Göz sağlığını korumaktadır. İçerisinde bulunan potasyum ve C vitamini daha iyi görmeye yardımcı olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ